Whatsapp Mavi Tik Özelliği Nasıl Kapatılır?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Whatsapp Mavi Tik Özelliği Nasıl Kapatılır?

teknik destek

Dünya’nın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp‘ı sizlere tarif etmeme gerek yoktur diye düşünüyorum. Akıllı telefonlarla hayatımıza giren, SMS’leri tarihe gömen bu uygulama sayesinde, yüzlerce milyon insan birbirleriyle mesajlaşabiliyor.

Whatsapp Mavi Tik Özelliği Nasıl Kapatılır?

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir özelliğin yer aldığı güncellemesini yayınlayan Whatsapp, bu özellik sayesinde karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını anlamamızı sağlıyor. Mavi Tik olarak adlandırılan özellik, karşı tarafa mesaj gönderdiğinizde, mesajın gitmesiyle Gri, karşı taraf mesajı açıp gördüğünde ise Mavi rengini alıyor.

Beraberinde bir çok tartışmayı da getiren bu  özellik, bir çok kişi tarafından hoş karşılanmadı. Peki nasıl kurtulunur bu mavi tik özelliğinden? Bunun için bir uygulama maalesef şimdilik yok. Ancak size anlatacağımız yöntem bu soruna geçici bir çözüm olabiliyor.

Adım 1. Whatsapp’tan bir mesaj aldığınızda bunu bildirim çubuğunda gelen bildirimin üzerine dokunarak veya o anda whatsapp’ın içindeyseniz malum konuşmaya tıklayarak açmayın.
Adım 2. İlk önce internet bağlantınızı tamamen kesin veya telefonunuzu uçak moduna geçirin.
Adım 3. İnternet bağlantınızı kestikten sonra Whatsapp mesajınızı okuya bilirsiniz.
Adım 4. Mesajı okuduktan sonra mesajı silin.
Adım 5. Whatsapp’tan çıkın.
Adım 6. Artık internet bağlantınızı yeniden açabilirsiniz.

Hem Android hem de iOS cihazlar için geçerli olan bu yöntem sayesinde karşı taraf sizin mesajı okuduğunuzu anlayamayacak ve bildirim hala Gri renkte kalacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!