WhatsApp mesaj bekleniyor gelmiyor

WhatsApp'ta birine gönderdiğiniz mesaj gitmiyor mu ve bekleniyor şeklinde uyarıyla mı karşılaşıyorsunuz? Telefonu kapatıp açınız ve bağlantınızı kontrol ediniz.

Andronova

WhatsApp mesaj bekleniyor ne demek? Bazen birisi size mesaj gönderdiğinde, gönderilen mesaj değil de “Mesaj bekleniyor zaman alabilir” yazısını görürsünüz. Bunun sebebi uçtan uca şifrelemedir. Mesajı görmek için ise göndericinin telefonunun çevrimiçi olmasını ve şifrelenmesini beklemelisiniz.

Beklemenin genel sebebi ise göndericinin veya sizin WhatsApp’ı silip tekrar yüklenmesinden kaynaklanıyor. Bu mesajı daha erken görmek isterseniz eğer, göndericinin telefonunun WhatsApp’ta açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında cihazda yer olup olmadığı kontrol edilmeli.

WhatsApp mesaj neden bekleniyor yazıyor?

iPhone’ da mesaj bekleniyor yazıyorsa artı olarak ağ ayarlarını sıfırlayınız. Android telefonda ise uygulamalardan WhatsApp’ a girip ön belleği temizleyin ve durdurup aktif edin.

Güvenlik açısından hazırlanan bir sistemdir. Uçtan uca şifreleme özelliği gerçekleştiğinde belgeleriniz, görsel paylaşımlar ve durum güncellemeleriniz korunarak, kötü amaçlı insanların eline geçmesinden korunmuş olur.

  • Gönderen kişi paylaşımdan sonra internet bağlantısının kopmasından
  • Paylaşım sırasında telefonun şarjı bitmiş olma durumu.
  • İnternet bağlantısında sorun çıkmış olabilir
  • Kişi gönderdiğinde şifreleme sırasında silmiş olabilir
  • Mesaj şifrelenemediğinden görüntülenemeyebilir
  • Sunuculardan ya da port denilen olaydan kaynaklı diyebiliriz.

WhatsApp’ın bu özelliği gönderilen dosyaların yalnızca gönderici ve alıcı tarafından görünmelerini sağlar. Hatta WhatsApp dahi bu içeriği okuyamaz. Mesajlar bir kilitle güvence altına alınır ve bu kilit yalnızca gönderen ve alıcıda bulunur. Hatta buna ayriyeten genel olarak değil, her bir mesajın ayrı kilidi ve şifresi vardır. Ve sizin bu özelliği aktifleştirmek için ek olarak bir şey yapmanıza gerek yoktur. Bu özellik otomatik olarak kurulur.

WhatsApp mesaj bekleniyor gelmiyor 

WhatsApp’ ta sohbetin uçtan uca olduğunu onaylamak;

İlk olarak sohbet açılır. Daha sonra kişi bilgilerine erişmek için listeden kişi ismine tıklanır. QR kodu ve 60 basamaklı numaranın gözükmesi için şifrelemeye girilir. Daha sonra onaylamak için sohbet ettiğiniz kişi ile QR kodunu karşılaştırın. Eğer yakınınızda değil ise 60 basamaklı numarayı ona göndererek karşılaştırmasını isteyebilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 04:31

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.