WhatsApp mesaj gitmiyor {kesin çözüm}

media 9517

WhatsApp' ta gece yarısında başlayan erişim sorunun nedeni belli oldu. WhatsApp mesajlar gitmiyor gelmiyor belli bir süreliğine devam edecek. Peki genel değilse çözümü ne olur?

teknik destek

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp‘ ta dünya genelinde erişim sorunu görüldü. Kullanıcılardan gelen şikayetlerde her hangi bir mesaj veya paylaşımın yapılamadığı yönünde. Mesaj gönderildiğinde mesajın yanında tek tık işareti çıkıyor yani mesaj beklemede kalıyor. Peki WhatsApp mesaj gitmiyor ne zaman çözülecek?

WhatsApp’ ta sorun nedir? WhatsApp’ tan resmi açıklama geldi. Kendileri kaynaklı bir sorun olduğunu ve mümkün olduğu en kısa süre içerisinde kesinti çözülecek. Anlaşıldığı kadarıyla WhatsApp’ ın sunucularında sorun oluştu.

WhatsApp erişim sorunu gece yarısına doğru başladı. Ama bazı Instagram kullanıcılarında da erişim sorunu görüldü. Tabi sorunun kaynağı aynı mı net bir bilgi bulunmuyor. Ama şuan kontrol ettiğimizde sorun yeni çözüldü. WhatsApp Türkiye erişim sorunu çözüldü. Diğer ülkelerde de sorun çözülmüş olabilir. 

WhatsApp mesaj neden gitmiyor?

Yurt içi veya dışı sorun olmadığından eminseniz o zaman sıralamayı takip ederek konuyu netleştirelim. Yinede bulunduğunuz bölge analiz edildikten sonra deneyin. Oluşan arızanın genelde mi yoksa sizden kaynaklı mı bir analiz etmek gerekir diye düşünüyoruz. Fotoğraf, video, resimler ve mesaj gönderilmiyor ise önce sorunu analiz edelim ve sonra bir çözüm arayışına geçelim.

Her yıl 5-6 kez erişimde sıkıntılar görülür ve bunların çoğunluğu dünya genelinde görülmekte. Bundan dolayı bir şey yapmadan önce acaba sorun sizden mi yoksa geliştiriciden mi kaynaklı diye kontrol edelim.

WhatsApp mesajlar gitmiyor çözümü

Bu adımlar kesin çözümü getirir mi net olmamakla beraber çoğunlukla işe yaramıştır. Dünya genelini kapsayan sorunlarda tek denenebilecek yöntemin vpn olduğunu vurgulayalım.

 • İnternet bağlantısının farklı yerden yapılması gerekebilir
 • Telefon kapatılsın açılıp bir daha deneyin
 • Bir kişiden mi mesaj gelmiyor yoksa herkes için mi durum aynı
 • Mesaj birden çok kişiye gitmiyor mu
 • Telefonun tarihini bir kontrol edelim eğer yanlış ise sıkıntı çıkarabilir
 • Bilgisayardan web olan sürümden deneyin
 • VPN uygulamasıyla deneyerek netleştirin
 • Varsa Bip’ den de denensin
 • Uygulama içerisinden + ile bir fotoğraf göndermeye çalışın
 • Uygulamanın ve telefonun önbelleği ve verileri temizlensin
 • WhatsApp’ ı kaldıralım ve bir önceki sürümü internette bulup kuralım

Duruma göre yazın sorunun çözümünü birlikte bulalım. Çıkıyorsa hata mesajının görüntüsünü alın ve bizimle paylaşınız.

Mesaj gitmeme sorunuyla ilgili resmi açıklama

BTK Başkanından açıklama geldi. Sayan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada WhatsApp’ ta görülen sorun global seviyede bir problem olduğu yönünde bilgi geldiği. Sorun her hangi bir operatör kaynaklı olmadığını Türkiye‘ de arıza bulunmadığını açıkladı. Sayan satır arasında önemli bir vurgu da yaptı. Yerli ve milli teknolojilerin kullanılması gereğini vurguladı.

WhatsApp erişim sorunu çözüldü. Eğer sizde hala sorun devam ediyorsa telefonu kapatıp açınız. İnternet bağlantısını wifi kablosuz üzerinden yapıp deneyiniz. Farklı bir cihazda deneyiniz. WhatsApp uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyiniz. Unutmadan habere yorum bırakmayı ihmal etmeyiniz. 🙂

WhatsApp mesaj gitmiyor {kesin çözüm}

WhatsApp neden açılmıyor neden çalışmıyor

Diğer nedenlere bir göz atalım;

 • Bazı telefonlarda sürümün eski olması
 • Telefonun eski bir yazılıma sahip olmasından dolayı desteğin sonlandırılması
 • Kısmi olarak bir engelleyle karşılaşmış olabilirsiniz
 • Uygulamadan çok sık birilerine mesaj atıyorsanız, özellikle gruplarda, şikayetle sonuçlanabiliyor. Yani bildirim yapabiliyorlar

Yukarıdaki gibi bir durum söz konusu olabilir. Çoğunlukla uygulama kaynaklı sorunlarda erişim sorunları görülüyor. Nadir durumlarda kullanıcıyla alakalı veya telefonla alakalı olabiliyor. Yine de imkanınız varsa başka cihazda deneyin.


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 01:15

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın