WhatsApp mesaj gönderme çalışma sorunu mu var?

Andronova
1 Minimum Okuma

Whatsapp uygulama çalışmıyor ve bazen de açılmıyor gibi sıkıntılar çıkabiliyor. Bu haberde mesaj gönderilmiyor ve hata alırken genelde çıkabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

WhatsApp‘ ta birine bir şey gönderdiğimde bağlantı hatası alıyorum diyenlerle karşılaşmaktayız. Mesaj yazdığımda karşı tarafa gitmiyor gibi şikayetler Twitter’ da dolaşıyor.

WhatsApp’ ta akşam saatlerinde oluşan sorun nedeniyle bazı bölgelerde mesaj gönderme sorunu yaşanmakta. Erişim sorunu nadirde olsa bazı kullanıcıları etkiledi. Konuyla ilgili her hangi bir bilgi yer almamakta. Ama dünya genelinde DDoS saldırıları nedeniyle bu sorunun olduğu tahmin ediliyor. Yarın gün içerisinde bu sorun çözülecektir.

WhatsApp mesaj gönderilemiyor sorun mu var?

WhatsApp uygulamasında mesaj gönderirken ara ara hata alındığı yönünde bazı kullanıcılarda şikayet görüldü. Sorunun kendileri kaynaklı olduğunu düşünen kullanıcılardan bazıları uygulamayı silip tekrar yükleyip denedi

Cep telefonunuzu kapatıp açınız. Operatör (Turkcell ve Türk Telekom / Avea gibi) internetini kullanıyorsanız, farklı bir yerden internet erişimi yapmayı deneyiniz. Kablosuz internet bağlantısı üzerinden deneyebilirsiniz. Sorun operatörünüz kaynkalı olabilir. Operatörün bazı bölgelerde sorun yaşaması veya şirket kaynaklı olabilir.

WhatsApp mesaj gönderme çalışma sorunu mu var?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Öncelikle bir şey yapılmadan sosyal ağlara bakarak acaba bölgenizde bir problem mi yaşanıyor araştırmanız gerekiyor. Bu çoğunlukla sunucu veya uygulamada çıkan bir arızadan dolayı görülüyor. Saatlik olanda var ara ara bir kaç gün sürende olabilmekte.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 00:45

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir