WhatsApp Mesaj Başına 0,01 Euro Alacak Söylentileri de Nedir!?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

WhatsApp dünayda en çok kullanılan uygulamaların başında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda ise Facebook bazı ülkelerin yıllık gayri safi milli hasılatı kadar para ödeyerek bu uygulamayı çalışanları ile birlikte kendi bünyesine katmıştı. 19 milyar dolarlık anlaşmadan sonra çok fazla eleştirilen Mark Zuckerberg, Dünya Mobil Kongresinde yaptığı açıklama ile gündeme bomba gibi düşmüştü.

Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın 19 milyar dolardan daha fazla edeceğini belirtmiş ve özellikle ileriye doğru bazı değişikliklerin bu platformda olabileceğini dile getirmişti.

Bu gün sevgili arkadaşım İlker Kıran’dan gelen bir mesajdan sonra açıkçası beynimden vurulmuşa döndüm ve bu yazıyı yazma hissiyatına sahip oldum. Gelen mesaj şu şekildeydi;

Screenshot_2014-03-01-16-11-12

Bu mesajı kim ne amaçla yayınlar bilemiyorum ama WhatsApp’ın mesaj başına sizden para talep etmesi gibi bir durum söz konusu değil. WhatsApp kısa b,r süre içinde zaten paralı olacak ve sizin bu uygulamaya ne zaman para ödemeye başlayacağınız da programda yazmakta. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit; önce WhatsApp programını açıyoruz ana menüdeyken ayarlara giriyoruz ve buradan Hesap sekmesine tıklıyoruz, açılan sayfada ödeme bilgisi yazmakta. Ödeme bilgisine girdiğinizde programın geçerlilik tarihi bulunuyor. O tarihe kadar WhatsApp’ı ücretsiz bir şekilde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Peki WhatsApp kaç para olacak? 1 yıl için 0,99 dolar; 3 yıl için 2,67 dolar ve 5 yıl için 3,71 dolardan satışa sunulan bu program Free to Play oyunlara milyarlarca doların harcandığı bir sektörde tek kelimeyle sudan ucuz…

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!