Whatsapp Mesajı Okunmadan Silme

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Whatsapp mesajı okunmadan silme: Mesajlaşma uygulaması Whatsappta yanlışlıkla gönderdiğiniz veya gönderdikten sonra pişman olduğunuz bir mesajı nasıl geri alabileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Whatsapp uygulaması dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır.  Whatsapp, uygulamasına yeni özellikler ekleyerek kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Bu seferde Whatsapp beta sürümünde test edilen mesajları geri alma özelliğini bu haberimizde yayınlayacağız. Mesajı okunmadan silme özelliğini inceleyelim.

Whatsapp uygulaması getirdiği yeni özellikler ile her zaman mesajlaşma uygulamaları içerisinde en önde yer almıştır. Whatsapp gönderilen mesajları geri alma özeliği ile kullanıcılarını memnun etmeye hazırlanıyor. Çok yakın bir süre zarfında bütün kullanıcılar bu özelliği kullanacaklar.

 • Son güncel sürümde silmek için mesaja basılı tutun
 • Sil yoksa diğer dokunun
 • Video / fotoğraf içinse bir kez dokunun
 • Herkesten sil ile işlemi tamamlayın

Yeni sürümde 68 DK gibi bir sürede atılanı silebilmektesiniz. Ama bu süre yakında daha fazla olacağını şimdiden belirtelim.

Gönderilen mesaja tıkladığınızda veya basılı tuttuğunuzda açılacak seçeneklerden “İptal et”, “Sil” veya “Herkesten sil” seçeneğine dokunarak gönderilen ileti karşı tarafta siliniyor.

WhatsApp’ ın yeni güncellemesi, yanlış kişilere veya pişman olunan mesajlar için derman olacak. Düşünün gönderdiğiniz mesajın içeriğinde yanlış bir kelime veya mesajı yanlış kişiye gönderdiniz! Bu durumla karşılaşmayan çok az kullanıcı vardır her halde. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Whatsapp Gönderilen Mesajı Okunmadan Silme

Whatsapp getirdiği bu yeni özelliğin nasıl kullanılacağı hakkında bilgileri resmi web sitesinde yayınlandı. Mesajların geri alma özelliğini firma ilk olarak gurup görüşmelerinde uygulayacak. Bu özellik aslında firmanın yapacakları listesinde öteden beri bulunmaktaydı. Fakat yaşanan olumsuz durumlar bu özelliği geciktirdi.

Firma gönderdiğiniz mesajları geri alabilmeniz için belirli şartlarda koyacak. Bu şartlardan ilki ve en önemlisi gurup görüşmelerinde göndermiş olduğunuz mesajlarınızı ilk 7 dakika içerisinde geri alabileceksiniz.

Peki Whatsapp uygulamasının yüklü olduğu iOS ve android işletim sistemlerinde bu özellik nasıl kullanılabilecek? 

Whatsapp mesajı okunmadan silme
Whatsapp mesajı okunmadan silme

Android telefonlarda mesajınızı geri alabilmrk için mesaj üzerine parmağınız ile basılı tutarak menü tuşuna geri ala basınız.

iOS ve diğer platformlarda ise mesaja basarak geri al yazısına basınız.

Bu işlemlerden sonra mesajınızın başarılı bir şekilde geri alınıp alınmadığını ise işlem sonunda “Mesaj geri alındı” uyarısı ile öğrenebilirsiniz. Mesajları geri alma özelliği ise şuan itibariyle stabil uygulamada olup olamayacağına firma daha karar vermiş değildir. İhtimalen beta sürümden gelen tepkilere göre firma bu konuda kendine bir yol haritası çizecektir.

WhatsApp’ta Mesajı Okunmadan Silme: Gizlilik İçin İpuçları

WhatsApp, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak, bazen gönderdiğiniz bir mesajı alıcı tarafından okunmadan geri çekmek isteyebilirsiniz. Ne yazık ki, WhatsApp’ta gönderilen bir mesajı alıcı okumadan silmek mümkün değildir. Ancak, bu durumu ele almak ve gizliliğinizi korumak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları vardır. İşte WhatsApp’ta mesajı okunmadan silme konusunda özgün ipuçları:

1. Mesajı Hemen Silme:

 • Gönderdiğiniz bir mesajı hemen silmek istiyorsanız, mesajı hemen silme özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Sil butonuna basarak mesajı silebilirsiniz. Ancak, bu işlem karşı tarafın telefonunda “Bu mesaj silindi” uyarısına neden olacaktır.

2. Mesajı Hemen Geri Alma:

 • Mesajınızı gönderdikten sonra hemen geri almak için WhatsApp’ın geri alma özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Mesajınıza dokunun, üst menüden “Geri Al” seçeneğine tıklayarak mesajınızı geri çekebilirsiniz.

3. Zaman Aşımını Bekleme:

 • Mesajınızı hemen silmek veya geri almak mümkün değilse, alıcı tarafından okunmadan önce bir süre beklemeyi düşünün.
 • Belirli bir zaman aşımından sonra mesajı silmek, alıcıya “Bu mesaj silindi” uyarısı gitmeden gizliliğinizi koruyabilir.

4. Daha Dikkatli Mesaj Gönderme:

 • Mesajınızı dikkatlice yazın ve göndermeden önce içeriği kontrol edin.
 • Anlık mesajlar, yanlış anlamalara neden olabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir.

5. Gizlilik Ayarlarını Kontrol Etme:

 • WhatsApp gizlilik ayarlarını düzenleyerek, profil fotoğrafınızı, durumunuzu ve son görülme bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Bu ayarlar, diğer kullanıcılara ne kadar bilgi vermek istediğinizi belirlemenize yardımcı olur.

6. Önemli Bilgileri Konuşma Pencerelerinde Tartışma:

 • Önemli veya özel bilgileri paylaşıyorsanız, bu konuları daha güvenli bir platformda veya yüz yüze konuşma ortamında tartışmayı düşünün.

7. İleri Düzey Gizlilik Araçlarını Keşfetme:

 • WhatsApp’ın gizlilikle ilgili geliştirdiği yeni özellikleri ve araçları düzenli olarak kontrol edin.
 • Yeni güncellemelerle birlikte daha gelişmiş gizlilik seçenekleri sunulabilir.

Her ne kadar WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajları alıcı okumadan geri çekme özelliği bulunmasa da, yukarıda bahsedilen ipuçlarıyla gizliliğinizi daha iyi koruyabilir ve mesajlarınızı daha dikkatli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Whatsapp mesajı okunmadan silmek için gerekli bilgiler bu kadar.

Sonraki: WhatsApp Sınırsız Ban Kaldırma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir