Whatsapp mesajı okunmadan silme

media 8746

Mesajlaşma uygulaması Whatsappta yanlışlıkla gönderdiğiniz veya gönderdikten sonra pişman olduğunuz bir mesajı nasıl geri alabileceğinizi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

Andronova

Whatsapp uygulaması dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır.  Whatsapp, uygulamasına yeni özellikler ekleyerek kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Bu seferde Whatsapp beta sürümünde test edilen mesajları geri alma özelliğini bu haberimizde yayınlayacağız. Mesajı okunmadan silme özelliğini inceleyelim.

Whatsapp uygulaması getirdiği yeni özellikler ile her zaman mesajlaşma uygulamaları içerisinde en önde yer almıştır. Whatsapp gönderilen mesajları geri alma özeliği ile kullanıcılarını memnun etmeye hazırlanıyor. Çok yakın bir süre zarfında bütün kullanıcılar bu özelliği kullanacaklar.

  • Son güncel sürümde silmek için mesaja basılı tutun
  • Sil yoksa diğer dokunun
  • Video / fotoğraf içinse bir kez dokunun
  • Herkesten sil ile işlemi tamamlayın

Yeni sürümde 68 DK gibi bir sürede atılanı silebilmektesiniz. Ama bu süre yakında daha fazla olacağını şimdiden belirtelim

Whatsapp gönderilen mesajı okunmadan silme

Whatsapp getirdiği bu yeni özelliğin nasıl kullanılacağı hakkında bilgileri resmi web sitesinde yayınlandı. Mesajların geri alma özelliğini firma ilk olarak gurup görüşmelerinde uygulayacak. Bu özellik aslında firmanın yapacakları listesinde öteden beri bulunmaktaydı. Fakat yaşanan olumsuz durumlar bu özelliği geciktirdi.

Firma gönderdiğiniz mesajları geri alabilmeniz için belirli şartlarda koyacak. Bu şartlardan ilki ve en önemlisi gurup görüşmelerinde göndermiş olduğunuz mesajlarınızı ilk 7 dakika içerisinde geri alabileceksiniz.

Peki Whatsapp uygulamasının yüklü olduğu iOS ve android işletim sistemlerinde bu özellik nasıl kullanılabilecek? 

Whatsapp mesajı okunmadan silme

Android telefonlarda mesajınızı geri alabilmrk için mesaj üzerine parmağınız ile basılı tutarak menü tuşuna geri ala basınız.

iOS ve diğer platformlarda ise mesaja basarak geri al yazısına basınız.

Bu işlemlerden sonra mesajınızın başarılı bir şekilde geri alınıp alınmadığını ise işlem sonunda “Mesaj geri alındı” uyarısı ile öğrenebilirsiniz. Mesajları geri alma özelliği ise şuan itibariyle stabil uygulamada olup olamayacağına firma daha karar vermiş değildir. İhtimalen beta sürümden gelen tepkilere göre firma bu konuda kendine bir yol haritası çizecektir.


Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 18:38

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın