WhatsApp mesajlar neden geç gidiyor geliyor?

media 8170

WhatsApp mesaj neden geç gidiyor diyenlere sürekli bir yenisi ekleniyor. Kademeli olarak sayının arttığını görüyoruz ve sanırım bundan Facebook uygulaması da etkilendi.

Andronova

WhatsApp mesajlar neden geç gidiyor ve mesajlar geç geliyor diyenlerden biriyseniz öncelikle bu size özgü mü yoksa genelde mi var bunu öğrenmeniz gerekiyor. Haberimizdeki durum glabol’ de görülüyor ama yazımızın temel amaçı bu tarz sorunlarda yapılabilecek neler bunları ele almaya çalışacağız. Bu durum sadece WhatsApp içi geçerli değil aynı zamanda SMS içinde denenebilir.

Hata çoklu kullanıcı da mı görülüyor acaba? WhatsApp’ ta biraz önce görülen mesaj gitmeme sorunu için şimdilik resmi açıklama gelmediğini ama uygulamanın Twitter sayfasına her an düşebilir. Yinede biz olabilecek durumları sizler için ele aldık ve yorumlarınızı vakit buldukça cevaplamaya çalışacağız.

WhatsApp mesaj neden geç gidiyor?

Buna benzer teknik çoğu yazımıza maddeler halinde çözümlere yer vermeye çalıştık. Tabi bazıları çok sayıda uygulama için aynı çözüm mantığına sahiptir. Buradaki geliştiriciden kaynaklı bir arıza ama bazen farklı durumlarla karşılaşan kullanıcılar olabiliyor.

Burada yer verdiğimiz nedenleri 3 başlıkla ele alabiliriz ve çözümü yazının devamında bulacaksınız.

  1. Uygulamanın genelinde olan bir sorun.
  2. Telefonda veya hatta olan bir sorun.
  3. Kullanıcıdan kaynaklı sorunlar.

Mesaj geç gidiyor çözümü için deneyecekleriniz

  • Önce cihazın kapatılması seçeneğini deneyin
  • Birden fazla internet bağlantılarını deneyin (Mobil, hücresel veri ve WiFi)
  • Uygulamanın web sürümünde test edin. Telefondan veya Windows bir bilgisayardan deneyebilirsiniz
  • Birden çok arkadaşınızla deneyin ve tik işaretlerine dikkat ediniz
  • Telefon uygulamalarından WhatsApp’ a dokunun ve önbellek / verileri sil yapılarak denenebilir
  • Genelde durum devam ediyorsa güvenli bir vpn uygulamasının kullanılması
  • Uygulamayı kaldırıp eski bir sürümüyle deneyin. Bu sürümlere güvenilir olarak görülen sitelerden ulaşılabilir. Biz genelde apkmirror. com’ dan indiriyoruz ama virüs taramasının kesinlikle yapılmasını öneririz.

BTK’ nın WhatApp açıklaması

BTK tarafından yapılan açıklama da WhatsApp’ ta global bir sorun görülürken ara ara kesinti rapor edilmekte. WhatsApp kullanıcıları ara ara mesaj gönderemiyor ve mesaj alamıyor. Bazende mesajlar geç gidiyor. Her hangi bir video ve fotoğraf gönderdiklerinde dönüp duruyor.

WhatsApp ve sosyal ağlara yönelik her hangi bir saldırı olabilir mi? 

Başka bir kaynağa göre şu an Amerlia ve Avrupa’ da bağlantı sorunlarından dolayı anlık erişim sorunu yaşanmakta. Sorun nadirde olsa Twitter ve Facebook üzerinde de görülmekte.

Uyarı! Kullanıcılar sorunla ilgili her hangi bir işlem yapmamaları önerilir. Geçici bir sorun.

Mesajlar neden geç gidiyor?


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 13:38

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın