WhatsApp Mesajları Google Drive ile Yedeklemek

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

WhatsApp mesajları yedeklemek için ne yapılmalı? WhatsApp yedekleme programı. Google Drive ile WhatsApp hesabının yedeği nasıl alınır? Android Galaxy S3 S4 S5 S6 S7 ve iPhone 4s 5s 6s ve Plus WhatsApp yedekleme nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

WhatsApp’ da sohbet mesajları, paylaşılan resimleri, videoları, fotoğrafları ve belgelerin yedeğini Google Drive’ a yedekleyebilirsiniz. WhatsApp’ da paylaşımlarınız silinse veya cep telefonunuzu değiştirseniz bile tekrar verileri geri alabilirsiniz.

WhatsApp’ da Google Drive üzerinden yedek alabilmeniz için telefonda Google Play Hizmetleri yüklü olması gerekiyor. Yedekleme için Google Drive hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. WhatsApp verilerinizin yedeklenmesi için hesabınızda yeterli boş alanın olması gerekiyor.

WhatsApp yedeğini Google Drive ile almak istediğinizde eğer internet bağlantısı operatör mobil veri yani hücresel veri açıksa internet paketiniz varsa paketiniz üzerinden yoksa artı ücretlendirilecek.

Yedekleme sırasında şarjınızın yeterli olup olmadığını kontrol ve internet bağlantınızı kontrol ediniz. WhatsApp paylaşımların Google hesabına yedeklendiğinde, eski yedeğin üzerinde yedekleme yaptığından WhatsApp için alınan eski yedeklere ulaşamayacaksınız. Her hangi bir WhatsApp sorununda destek hattını arayabilirsiniz. WhatsApp silinen silinmiş mesajları geri almak yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

WhatsApp mesajları yedeklemek

Google Drive ile WhatsApp' da nasıl yedekleme yapılır?

 

Google Drive ile WhatsApp’ da nasıl yedekleme yapılır?

WhatsApp mesajları yedeklemek 2016

WhatsApp uygulamasını açınız, Menü> Ayarlar> Sohbetler ve aramalar> Sohbet yedeği seçeneğine gidiniz. “Google Drive’ a yedekle” seçeneğine dokununuz ve isterseniz otomatik yedekleme zamanlarını ayarlayabilirsiniz. Yedeklemek için “Yedekle” seçeneğine dokunmanız yeterli.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Drive ile WhatsApp yedeği için Gmail hesabınız yoksa yedekleme esnasında “Hesap ekle” seçeneği ile veya bilgisayardan gmail.com adresine giderek Gmail hesabı açabilirsiniz. Yedekleme sırasında yedekleme yapılacak Google hesabını seçmeniz için farklı bir bölüme yönlendirilebilirsiniz. Hesabınızı seçip yedeklemeyi başlatabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir