WhatsApp mesajları hacklendi mi?

WhatsApp uçtan uca hackleme mümkün mü sorusu yine gündeme geldi. Zira kısa bir süre önce mesajların hacklenerek başkalarının eline geçtiği iddiası dolaşıyordu.

Andronova

WhatsApp hacklendi iddiaları gündemde yerini alırken geçmişte görülen bir açık şirketin önüne serildi. Her yıl veri koruması ve gizlilik meselesi haberlerde ara ara dile getirilir. En korunaklı uygulamalardan biri WhatsApp için söylenenlerden dolayı Facebook’ un iletişim Başkanı açıklama yapmak durumda kaldı.

WhatsApp güvenliğinin aşılamayacağını belirten Başkan’ ın uçten uca şifrelemenin aşılamayacağını iddia etti. Mesaj gönderimde hiç bir şekilde saldırı olamayacağı yönünde kesin bir dille yalanladı.

WhatsApp mesajları hacklendi ve baya bir zamandır dışa veri akışının olduğu yönünde iddialar dolaşıyordu. Hatta Prens Salman’ ın bu olaydan sorumlu olduğu söyleniyordu. Suudi Prens’ den çıkan haberlerden dolayı yalanlama geldi ve saçmalık şeklinde tepkisini ortaya koydu.

Lakin güvenlik araştırmacılarının yaptığı açıklamalarda uygulamada güvenlik kusurunun kesinlikle olduğu ve geçen yıl bulunan bir açıkta, kişinin alıcıya cevap vermeden sesli çağrı başlatıp uzaktan cihaza müdahale ederek yükleme yapabiliyordu. İşte bu açıklamayla, Facebook’ un yöneticisinin açıklamasının kafaları karıştırdığı aşikar.

Bize göre aşılamayacak sistem yoktur. Aşmasını bilene! 🙂

WhatsApp mesajları hacklendi mi?


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 20:38

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın