WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp şu anki konumu gönderme ve mevcut konumu paylaş ne demek? Bir çok kullanıcının tahmini bunun ne olduğunu bilmediğini düşünüyoruz. Hatta baya bir kişinin de bulunduğu yerin konumunu gönderemediği oluyor. İçerikte bu seçeneğin ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığını göstereceğiz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

WhatsApp Messenger uygulamasında konum servisi önemli kullanıma sahip. Çoğu aktif kullanıcılar konum servisleriyle birbirine ulaşmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Artık adres tarifi yerine konum göndermeyle bu iş daha kolay hale geldi. Uzak veya yakın her yerde genel itibaren doğru olan konum paylaşılıyor ama az da olsa yanılma payına sahip.

WhatsApp mevcut konum nasıl paylaşılır?

Mevcut konum, birine bulunduğunuz yeri ve hareket ettiğinizde anlık olarak konumunuzu paylaşmayı sağlayan özelliğin adı. Şu anki konumu gönderme ile farklılıklar göstermekte. Şu anki konum, o an bulunan yerden atılan konumu belirtir. Kişi oradan uzaklaştığında sadece konumun atıldığı yer görüntülenir. İkisinin arasındaki en büyük fark budur. Bunun dışında “mevcut konumu paylaş” dediğinizde size “8 saat, 1 saat ve 15 dakika” konumu paylaşmanıza izin verir.

WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir
WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir
WhatsApp mevcut konumu paylaş
WhatsApp mevcut konum nasıl paylaşılır
WhatsApp şu anki konumu gönderme
Hangi konum ne işe yarar

Bir çoğu üsteki görseldekinde ne yapacağını bilemiyor. Esasında yanlış olanı kullanan dahi olsa işin görüleceğini düşünüyoruz.

WhatsApp konum nasıl paylaşılır
WhatsApp konumumu paylaşamıyorum

WhatsApp şu anki konumu ve mevcut konumu paylaş arasındaki fark nedir ve nasıl kullanılır sorularına yanıt vermeye çalıştık. Haberle aynı zamanda hangi konum ne işe yarar sorusuna da yanıt veriyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

WhatsApp şu anki konumu gönderme

Kullanıcının en son attığı konumdaki yeri görüntüler. Kişi oradan uzaklaştığında ise yine o konum görüntülenir. Atılan konumun geçerlilik süresi bulunmamakta. İsterseniz 1 hafta veya 1 ay ya da 1 yıl sonra dahi o konumu kullanabilirsiniz.

Paylaşım sırasında tekrar dene ve işleminiz tamamlanamadı uyarısını alan hesapların geçici bir durumun olup olmadığına bakmaları gerekiyor.

Konumda sorun yaşayanlar internet erişimini kontrol etmeleri, sonra telefonunu kapatıp açıp birde WiFi ile bağlanarak denenmesi gerekiyor. Konum servislerini kontrol ettikten sonra şebeke sorunu var mı analiz edilmesi de önerilir.

Konumumu paylaşamıyorum şikayetleri

WhatsApp konum gitmiyor sorununda yapacağınız işlemlerden aklımıza gelenler şunlardır:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Acaba genel bu şekilde bir sıkıntı yaşıyor mudur diyerek kontrol edilmesi gerekiyor.
  • Bağlantınızı mobil veriyle yapanların varsa WiFi ile denemelerini öneririz. Tam tersi olanlarda aynı şekilde kontrol edebilir.
  • Modeme bağlıysanız hem modem hem telefonu kapatınız bekleterek açınız.
  • Telefonun depolama alanının yetersiz kalması çalışmada problem yaşatabiliyor.
  • Yeni bir versiyonun çıkması sonucu uyumsuzluk çıkabilir. Hatta eski modellerin uygulamanın bazı özelliklerinden yararlanmadığı görülebilir.
  • WhatsApp önbelleği ve telefonun bakım uygulamalarıyla bir temizlik yapılması iş görebilir.
  • Çok sık problem çıkarmasa da tarihin yanlış olmasından dolayı işlem yapılmayabilir.

Geçici veya bölgesel bir sorunsa beklensin. Birde cihaz kaynaklı mı diyen farklı telefonlarda denesin. Başka yerlerde de denensin.

Konum dışında paylaşımlarda da problem yaşayanların yukarıdakilere bir göz gezdirmesi gerekiyor. 

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir