Android Whatsapp yedekleme nasıl yapılır?

banner186

Android Whatsapp yedekleme nasıl yapılır? Whatsapp kaç günde bir yedek alır? Whatsapp alınan yedeklerin süresi nedir? Whatsapp yedeklemeyi ne zaman yapıyor?

Android Whatsapp yedekleme nasıl yapılır?
Savaş Taşcıoğlu 03 Eylül 2016 Cumartesi 14:50

banner192
Android Whatsapp yedekleme nasıl yapılır? Whatsapp kaç günde bir yedek alır? Whatsapp alınan yedeklerin süresi nedir? Whatsapp yedeklemeyi ne zaman yapıyor? iPhone Android yedekleme süreleri nasıl değiştirilir? Whatsapp alınan yedek nasıl silinir? 

Whatsapp sohbet ve medya yedeklemelerinizi Google Drive üzerinden yapabilirsiniz. Whatsapp yedekleme ile ilgili tüm sorularınızın cevabı makalemizde. 
 

Whatsapp yedekleme nasıl yapılır?

Whatsapp üzerinden yapacağınız yedeklemeleri hem telefonunuza hemde Google Drive'a yapabilirsiniz. Yerel yedekleme olarak adlandırdığımız telefonunuzun kendi alanına bir klasörün içerisine otomatik olarak yedekler. Bu yerel yedekleme hergün sabah saat 02:00 gibi gerçekleşir. 

Bizim sizlere anlatacağımız ise Google Drive üzerinden yedekleme nasıl yapılır? Google Drive üzerinden bir yedekleme yaptığınızda o yedekleri silene kadar verileriniz Google Drive'da kaydedilir.

Google Drive'ın önemi ise telefonunuz çalındığında, sıfırlandığında veya zarar gördüğünde verilerinize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Google Drive üzerinden Whatsapp yedekleme yapmak için aşağıdaki adımları takip edelim.

- Telefonunuza Google Drive uygulamasını yükleyin. 
- Daha önce Google Drive kullandıysanız boş alan olmayabilir. Boş alanı kontrol edelim gerekirse bazı verileri temizleyerek yer açalım. 
- Daha sonra Whatsapp'ı açalım.-
- Menü tuşu>Ayarlar>Sohbet>Sohbet yedeği adımlarını takip edelim. 
- Google Drive'a yedekle butonuna dokunduğunuzda tüm verilerilerinizi yedekleyecektir. 
- Yedekleme esnasında sizden google hesabınızı isterse bu gireceğiniz hesabın bilgilerini kesinlikle not alınız. 

Sohbet yedeğini görüntülemek için;
Menü tuşu>Ayarlar>Sohbet>Sohbet yedeği alanına giderek yedeklemeyi görüntüleyebilirsiniz. 

Yedekleme ile ilgili olarak telefonunuza yapılan tüm yedeklemeler maksimum 7 gün saklanır. Bir sonraki yedekleme otomatik olarak bir önceki yedeklemenin üzerine yazılır. 
 
whatsapp yedekleme android
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×