Kapalı telefon numarasında WhatsApp kullanılabilir mi?

Kapatılan iptal edilmiş hatta Whatsapp kullanılır mı? Cevabımız evet olacak ve bazen hattım kapalı ama Whatsapp kullanılıyor şeklinde şaşıranlar oluyor.

Kapalı telefon numarasında WhatsApp kullanılabilir mi?
müşteri hizmetleri

Kapalı hatta Whatsapp kullanma nasıl olur? Birisi kapalı numara üzerinden Whatsapp kullanıyor veya biri iptal edilmiş hattan Whatsapp' dan mesaj atıyor şeklinde sorularla karşılaşıyoruz. Bu durumu eskiden çoğu bilmezdi ve olmuyor diye biliniyordu. Yakın yıllarda genelde online satışlarda kullanıldığını görüyoruz. Bazende ilagal satış için verilen iletişim bilgisi olarak kullanılıyor. Tabi aradığınızda ilgili numaraya ulaşamıyorsunuz.

Bazı Whatsapp kullanıcıları nadir de olsa biri iptal edilmiş telefon numarasından bana mesaj atıyor şeklinde arayışına girdiklerini görüyorum. Mesaj atılan telefon numarasını sorguladığınızda iptal edilmiş bir hat olduğunu gören ya bu mümkün mü diye sorarlar. Ne yazık ki evet.

Biri rahatsız ediyor şikayet için şeklinde başlayan yardım yorumlarına çoğunlukla yasal başvuruyla işlem yapabileceklerini söylüyoruz. Kime ait diye rehber sorgusu açık ise ya da değilse resmi kanallardan sorgulatılabilir. Sonrasında yasal sahibine ulaşıp durumu netleştirebilirsiniz veya kapattırabilirsiniz.
 

Kapalı telefon numarasında WhatsApp kullanılabilir mi?

Şu an için bir telefon numarasından bir Whatsapp hesabı kullanılır. Çift hatlı telefondan yine tek hesap için doğrulama yapılabilir. Malum uygulamada bir hesaba izin veriliyor. Çoklu hesap kullanmak isteyenler üçüncü parti uygulamalarında bu mümkün olduğunu belirtelim. Eğer birden fazla hesap kullanıyorsanız hesap geçişlerinde tekrar doğrulama isteyebilir.

Gelelim kapalı hatta Whatsapp kullanılır mı sorusuna. Evet kullanılabilir. Hat kapatılmadan önce Whatsapp hesabı için doğrulama yapıldıysa sorunsuz kullanılır. Ama Whatsapp uygulaması silindiğinde, tekrar hesap doğrulaması istenileceğinden bu artık mümkün olmaz.

Whatsapp' ın çoğu sorunlar ve şikayetler için önerdiğimiz yazı içerisindeki numarayı kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda sizin adınıza araştırma yapıp isterseniz birlikte başvuru yapmanıza yardımcı oluyor. 

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

  • Arama yapılmayan numaralara dikkat ediniz. Çoğu yasal olmayan işlerde kullanıldığı bilinir. Normal olanlarda ise artı bilgiler varsa kontrol ediniz.
  • Bu tarz kullanılan iletişim yöntemlerinde sizden kişisel bilgileriniz veya kart bilgileriniz istenilebiliyor. Çok az sayıda kişinin verileri kullanmadığı oluyor ama çoğunluk farklı kanallarda kulalnabiliyor.
  • Dolandırıcılık yöntemlerinde sık tercih edilebiliyor.
  • Virüslü bağlantılara yer veren yöntemlerde ön planda görülebilir.


Kapalı telefon numarasında WhatsApp kullanılabilir mi?
 

Biri iptal olmuş hattan bana WhatsApp üzerinden mesaj gönderiyor bu mümkün mü?

Evet hat kapatılmadan önce doğrulama yapılmış bir telefondan uygulama kaldırılana kadar kullanım yapılabilir. Önemli olan doğrulamanın yapılmış olması ve gerisi ise internet bağlantısıyla yapıldığından dolayı numaraya ihtiyaç duyulmaz.

Bazen bir kaç kişiden yardım talebi geliyor ve talepte hat benim adıma ve başkası kullanıyor. Hattı kapattım ama WP hala kullanılıyor. Hesabı kapatmam için ne yapmalıyım veya açık hesap nasıl kapatılır diye yazanlar içinde net bir bilgi paylaşacağız. 

  • Kapattığınız hattı açtırıp yeni sim kartı 3 gün sonra kullanarak kurduğunuz telefondan doğrulama yapıp diğer cihazdan sonlandırmış olacaksınız.
  • Ya da şu an kullanılan telefondan uygulama ayarlarına girip hesap sil yapacaksınız.
  • Bir başka öneri ise kurulu telefondan uygulamayı kaldırmanız.
  • Son olarak telefon numarasının size ait olduğunu gösteren bir belgeyle WhatsApp' ın e-posta adresine mail atarak istekte bulunmanız.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 14:45
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet aliş
Mehmet aliş - 3 hafta Önce

Kuzenime hat almıştım kendi adıma ve şuan kaptırdım hattı ama wp hala kullanıp ona hissettirmeden kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim

Olabilecek
Olabilecek @Mehmet aliş - 3 hafta Önce

Telefondan uygulamanın kaldırılması gerek ya da hattın size ait olduğunu gösteren bir belgeyle WhatsApp' a mail atıp talep edebilirsiniz.

Merve Şahin
Merve Şahin - 1 ay Önce

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak Bir arkadaşım komple hattı kapattı o hatta bağlı olarak wp hesabı duruyor kapatmadan önce fotoğrafını kaldırdı bu kişi yeni hat alıp numarayı değiştir yaptıysa bile eski hesabı açık olarak gözükür mü yoksa hesabı sil diyerek yeni numara ile mi giriş yapması gerekir??

Genel açıklama
Genel açıklama @Merve Şahin - 1 ay Önce

Hesap numara üzerinden açılır ve açık kalan hesap hangi cihazda doğrulama yapıldı ise bunda kullanıma devam edilir. Taki cihazdan uygulamanın kaldırılmasına kadar. Eğer kişi eski hesaba erişim yapabiliyorsa onun üstünden numara değişimi yaparsa eski hesap yeni numarayla devam eder ve veriler silinmez.

Asuman
Asuman - 5 ay Önce

Numaramı 3 ay dondurdum telefonu da numarayı da kullanmıyorum. Whatsapp ta üye olduğum gruplardan çıkmış görünüyorum. Hesabım mı çalındı ?

Şu an
Şu an @Asuman - 5 ay Önce

Kapalı olan telefonda whatsapp hesabınız açık mı? Her hangi birine mesaj atabiliyor musunuz?

evren aladag
evren aladag - 7 ay Önce

Yeni telefon aldım telefonumu eski telefondan yeni telefona aktarım yapacağım lakin whatsapp numaram kapalı numaram olduğu için kopyalamada yeni telefona kopyalandığında şifre isteyecek mi tekrardan önemli bir konu

Eski numaradaki yedeği geri yükleme
Eski numaradaki yedeği geri yükleme @evren aladag - 7 ay Önce

Telefon modeli?
Alınan yedek neyle alındı bu önemli. Whatsapp yüklendiğinde daha önce ilgili numarayla alınan yedeği geri yüklenmesi için öneride bulunulur. Birde eski numara ile daha önce kullanılan telefondan uygulama silinmedi ise eski hesaptan numara değişimi yapılarak işlem yapılır. Yok hesap sil yapıldı ise verilerde silinir.

Sema karipçin
Sema karipçin - 8 ay Önce

Hattım kapandı vatsabımı nasıl yüklicem

Bu şu an için mümkün değil
Bu şu an için mümkün değil @Sema karipçin - 8 ay Önce

Hat kapanmadan önce doğrulaması yapılmış telefonda kullanımı devam eder ama yeni yüklemelerde veya çıkış yapılmış hesaplarda tekrar doğrulama gerekir. Yani hat açık olmadan işlem yapamazsınız.

Leyla
Leyla - 8 ay Önce

Hatım kapandı ama whatsabım acık kaldı ve whatsab uygulamasını sildim hesabımın kapanmasını istiyorum kendiliğinden kapanırmı

Kapanmaz
Kapanmaz @Leyla - 8 ay Önce

Whatsapp' a mail atın ya da hattı geri alın

ahmet çelik
ahmet çelik - 9 ay Önce

arkadaşlar yardım eder mısınız telefonum iphone du telefonumu sattım hattım bende ama wp ye giriliyor ara sıra sorun neredendir telefonumu sıfırlayacaklardı sattığım adamlar hattım bende ama wp ye giriliyor bazen ? acil yardım lütfen

Bilgilendirme
Bilgilendirme @ahmet çelik - 9 ay Önce

Telefondan uygulama kaldırılmadı ise veya Whatsapp' dan hesap sil yapmadıysanız açık olduğu anlamına gelir ve kullanılabilir. Mevcut hattı bir telefona takıp whatsapp' ı yükleyip doğrulama yaptıktan sonra diğer hesaptan düşecektir.

Gamze
Gamze - 10 ay Önce

Bisey sorcam arkadaslar bana yardimci olun lutfen acil sevgilim hattini aramalara kapattirmisti watsaptan konusuyorduk sonra numarami degstircem yeni hat alcam dedi diger hatti kirip attigini soyledi ama ben kontrol amacli watsaptan kapanan hatti aradigimda caliyo sizce kapatmismi calabilirmi aradigimda watsaptan

Kapalı hatta whatsapp araması
Kapalı hatta whatsapp araması @Gamze - 10 ay Önce

Hesap kapatılmadığı ve telefondan uygulama silinmediği sürece arama yapabilir veya arama alabilir.

Mehmet tasdemir
Mehmet tasdemir - 10 ay Önce

Hattimi kirdim hesap hala duruyor nasil silebiliriz

Whatsapp mail atılır veya
Whatsapp mail atılır veya @Mehmet tasdemir - 10 ay Önce

Yeni simkart çıkararak ve hat kapalıysa açtırarak

Aziz temel
Aziz temel - 10 ay Önce

Benim whatsab hesabım çalınmış olabilir mi whatsabıma numaram üzerinden girilmiyor

Uyarı nedir
Uyarı nedir @Aziz temel - 10 ay Önce

Açıklayıcı bir şekilde yazarsanız belki yardımcı olunabilir.

Mihrimah can
Mihrimah can - 11 ay Önce

Hattım kapalı yurtdışındayim şifre alamıyorum nasik eski hattımdan girbilirim

Hat kapalı ne demek?
Hat kapalı ne demek? @Mihrimah can - 11 ay Önce

Hat kapalı? Hat iptal mi yoksa yurtdışında kullanıma kapalı mı? Her iki durumda da doğrulama yapılamadan kullanamazsınız.

Deniz
Deniz - 11 ay Önce

Merhaba, kapalı olan hattın whatsabını kullanıyordum, 6 ay önce telefonum bozuldu ve ara aea bakıyordum son görülmem falan görülüyordu v ebugün baktığımda pp falan gitmişti ve davet et yazıyordu sorum şu, whatsabım silinmiş mi? Ve ben annemin telefonundan kendi whatsabıma arada sırada resim video falan yolluyordum telefonum yapılınca açarım diye, yani telefonum açılınca whatsabıma giden bu vide ve resimleri görebilir miyim yani galerime düşer mi veya whatsaptan tekrar indirebilir miyim, fakat whatsapp silinmişse eğer girdiğimde benden onay kodu falan ister mi yani çok karışık Bi mesele, umarım anlatabilmişimdir cevaplarsanız çok sevinirim

Bilgilendirme
Bilgilendirme @Deniz - 11 ay Önce

Bu normalde ayarlarda direk gelen görseller indirilsin şeklinde seçili ise galeride yer alıyor değilse
uygulamadan açmadan galeriye atmıyor. Whatsapp konusu da kapalı hatta kapanmadan önce hangi telefonda doğrulama oldu ise uygulama silinene kadar kullanım olabilir. Silinirse artık kullanılamaz yani doğrulama gerekiyor bu da hat kapalı olduğundan olmayacak.

Cihan
Cihan - 12 ay Önce

Merhaba, aveada simkart değiştirmeden numara değiştirme işlemi yaptım. Eski numaranın whatsappini silmeyi unutmusum. Eski numarayı tekrar alabilir mıyım ya da bir baskasi ne kadar süre içinde satın alabilir? Eski whatsapp kötü niyetli biri tarafından alınır ve uygunsuz işlem için kullanılır diye endişe ediyorum. Oraya yazılan mesajlar, bilgiler görülür mu? Ne yapabilrim ?

Kısa bilgilendirme
Kısa bilgilendirme @Cihan - 12 ay Önce

Süreç değişmedi ise hat sahibi 1 yıl içerisinde geri alabiliyor. Tabi biraz fazla ücret ödemek şartı ile.

admin
admin - 1 yıl Önce

kapattıgım numarayı çıkartıp watsap konuşmalarına erişmem mümkünmü watsap yazışmaları silinse bile

Kapatılan numarayı tekrar alarak mesajlara ulaşma
Kapatılan numarayı tekrar alarak mesajlara ulaşma @admin - 1 yıl Önce

Yedeği olmayan hesaplarda geçmiş gelmez. Tabi daha önce kullanılan telefonda veri kurtarma yazılımı denenmezse.

Benim hattım kapalı vatsap şifresi nasıl alirim
Benim hattım kapalı vatsap şifresi nasıl alirim - 1 yıl Önce

Alamazsınız
Alamazsınız @Benim hattım kapalı vatsap şifresi nasıl alirim - 1 yıl Önce

Kapalı hatta işlem olmaz


Teknoloji haberleri