Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

iPhone / Android telefona gelen fotoğrafı / video açtığımda ve başkaların durumlarını açtığımda WhatsApp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil hatası nedir ne demek istiyor? Durum güncellemeleri görünmüyor.

Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil
banner192

WhatsApp' ta gelen videolar ve fotoğrafları açmaya çalıştığınızda "Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil" diye bu şekilde bir hatayla karşılaştınız mı? 

Medya dosyası dahili bellekte değil sorunu sizin telefonunuzdan bu medya dosyasının silindiği anlamına geliyor. İşleyiş nasıl oluyor? Örnek biri size bir video gönderdiğinde bu medya dosyası telefonun hafızasına kayıt ediliyor. Siz bunu ilgili kayıt yerinden silerseniz gönderilen bölümden görüntüleyemezseniz. Yani WhatsApp uygulamasından açmaya çalıştığınıza medya dosyasının dahili belleğinde olmadığını belirten hata mesajı ya da hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. 

Yukarıdaki belirttiğimiz dışında birde telefonda yeterli yer yoksa bu gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Ama alınan hata mesajı farklı olabiliyor. Bazı cihazlarında görüntüleme sorunu yaşanabilmekte. Bazı oynatıcı veya görüntüleme uygulamalarına ihtiyaç duyabilmekte. Du nedenle yardımcı bir uygulama telefona yüklenebilir. Örnek MX player uygulaması.

WhatsApp bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

facebook müşteri hizmetleri
WhatsApp gelen fotoğrafı veya durumları silmedim neden görünmüyor? Evet siz silmemiş olabilirsiniz. Lakin Android veya iPhone telefonda bakım uygulaması kullanıyorsanız bu uygulama önbelleği temizliyor. Yani siz her hangi bir görseli açtıysanız telefonda kayıtlıysa silmiş olabilir. 

Durum açılmıyor! Arkadaşın, birinin veya bir grubun durumunu göremiyorum veya durumu açtığımda bulanık görünüyor diyenler sorun yukarıdaki durumla alakalı.

Önbellek uygulamasından silinmeyi engelleme: Kullanılan bu programın ayarlarında WhatsApp kaldırılarak çözülebilir. Tabi tüm uygulamalarda bu seçenek olmayabilir.

Silinen fotoğrafa veya videoyu geri almak için gönderen kişiden tekrar yollamasını isteyebilirsiniz. Alternatif yöntem veri kurtarma programları ile geri alma. Bununla ilgili sitemizde veri kurtarma programları bulunmakta. www.andronova.net

Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil

Gelen fotoğraf açılmıyor veya gelen video açılmıyor sorunu: WhatsApp uygulama sorunları ve hesap sorunlarıyla alakalı çözümlere sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayriyeten WhatsApp iletişim mail adresi denenebilir. Malum müşteri hizmetleri gibi bir hizmetleri bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıkıcı
Sıkıcı - 5 ay Önce

Uygulama ner3de a

Gamze
Gamze - 8 ay Önce

Üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil diyor a 5 kullanıyorum 2016 yarımcı olur musunuz

Medya dosyası silindi
Medya dosyası silindi @Gamze - 8 ay Önce

Bu görüntüler telefonda yer alır. Önbellek uygulaması kullanıldığında veya uygulama üzerinden temizleme yapıldığında görseller silinir...

Davut
Davut - 9 ay Önce

Samsung galax j7 core telefonumda da hafızayı temizleyince whatsapp durum daki fotoğraflar bulanıklaşıyor ve bu dosya dahili belleğinizde mevcut değil yazısı çıkıyordu ayarlar uygulamalar whatsapp yi açın en altta izinler e girip ordan kayıt yerini kapatın ben iki aydır uğraşıyordum sonunda buldum...

Whatsapp durum fotoğraflar bulanıklaşıyor
Whatsapp durum fotoğraflar bulanıklaşıyor @Davut - 9 ay Önce

Whatsapp verileri telefon önbelleğinde durur ve temizlendiğinde erişim yapılamaz. Yardımcı uygulama kullanıldığında whatsapp seçilmeyerek önbellek temizlenebilir.