WhatsApp açık kalan hesabı silme tamamen kapatma

WhatsApp uygulamasında hesap silme nasıl yapılır? Hattım kapatıldı yani telefon numaramı kapattım ve WhatsApp hesabım açık kaldı. Açık kalan WhatsApp hesabı nasıl kapatılır? Tamamen kapatma çözümü.

WhatsApp açık kalan hesabı silme tamamen kapatma
banner192

WhatsApp uygulaması dünyada yer alan mesajlaşma yazılımları arasında en çok kullanılanıdır diyebiliriz. Şuan itibari ile WhatsApp uygulamasını kullanan 900 milyon kişi bulunmaktadır.

Son dönemlerde WhatsApp dışında Line, BBM, KakaoTalk,Viber,ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarıda WhatsApp'tan kullanıcı almaya başladığını görmekteyiz. WhatsApp uygulamasını bırakan ve farklı bir mesajlaşma uygulamasına geçen kişiler genellikle WhatsApp uygulamasının kişisel verileri silmediği veya kişisel gizliliğe riayet etmediğini düşünerek WhatsApp uygulamasını bırakmaktadırlar. Bundan dolayı bu haberimzide WhatsApp hesabı nasıl silinir sorusuna cevap vereceğiz.

WhatsApp uygulaması karşılıklı görüşmelerde en çok kullanılan mobil uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanmayan kişi neredeyse etrafımızda bulunmamaktadır. Fakat bazen WhatsApp uygulamasını telefonunumuzdan farklı sebeplerden dolayı kaldırmak isteyebiliriz. 

WhatsApp üyeliği iptal etme! Peki WhatsApp uygulamasını kaldırabilmek için hangi adımları uygulamamız gerekmektedir. Ayrıca WhatsApp hesabımızı kaldırdığımızda sistemden hanjgi verilerimiz silinmektedir. Bu sorularınızın ve daha fazlasını bu makalemizde bulabilirsiniz. 

WhatsApp silme resimli anlatım

WhatsApp hesap silme işlemini iPhone telefondan gösterdik. İlk önce WhatsApp uygulamasını açıyoruz. "Ayarlar" / "Hesap" / "Hesabımı sil" sonra yine aynı yazının üstüne dokunup onay ile WhatsApp hesap kapatma işlemi tamamlenmış olacak.

Not: Bazı kullanıcıların başına gelen bir sorunun çözümü olacak olan bir ek bilgi de eklemek istedik. Örnek kişi yanlışlıkla WhatsApp hesabımı sildim ve hattım kapandı ya da telefon numaram kapatıldı. WhatsApp hesabım açık kaldı tamamen nasıl kapatabilirim sorusu ile geldi. Bunun için ya kapatılan numarayı tekrar açtıracaksınız. Veya WhatsApp destek hattı olmadığından WhatsApp e-posta adresine durumunuzu anlatan bir mail atacaksınız. WhatsApp' ın iletişim mail adresleri haberimizin en altında yazmakta. www.andronova.net

WhatsApp açık kalan hesabı silme tamamen kapatma

facebook müşteri hizmetleri
WhatsApp hesap kapatma

WhatsApp hesap silme

WhatsApp hesap silme

Bu verileriniz aşağıdaki işlemleri yaptığınızda olacaktır. Şimdide WhatsApp hesabınızı nasıl sileceğinizi anlatalım;

 • WhatsApp uygulamasını çalıştırınız.
 • Uygulamanı altında yer alan Ayarlar kısmına giriş yapınız.
 • WhatsApp ayarlar bölümünde yer alan Hesap bölümüne giriş yapınız.
 • Hesap kısmında ise Hesabımı Sil seçeneğine tıklayınız.
 • Bu adımdan sonra karşınıza WhatsApp uygulamasını kullandığınız telefon numaranızı girmeniz sizlerden istenecektir. Bu işlemin ardından tekrar Hesabımı Sil yazısına tıklayınız.

WhatsApp hesabı kapatıldığında neler silinir

WhatsApp hesabını silmeden şunları açıklayalım. WhatsApp hesabını silmeye başladığınızda aşağıdaki bilgilerde silinecektir;

 • Kullanmış olduğunuz telefon numarası artık WhatsApp uygulamasında kayıtlı olmayacaktır.
 • Daha önce arkadaşlarınız tarafından WhatsApp favoriler bölümünde var iseniz sistem sizleri bu bölümden kaldıracaktır.
 • Kayıtlı olduğunuz bütün WhatsApp guruplarından silineceksiniz.
 • WhatsApp'ta var olan sohbet ve medya dosyalarınız kaldırılacaktır.
 • WhatsApp sisteminde var olan yedekleriniz kaldırılacaktır.
 • WhatsApp ödeme kayıtlarınız WhatsApp'ın sunucularından kaldırılacaktır.

Açık kalan WhatsApp hesabını kapatma: WhatsApp destek hattı iletişim e-posta adresi support@whatsapp. com (genel tüm sorunlar), iPhone iletişim iphone_web@support.whatsapp. com ve Androi telefonlar içinde android_web@support.whatsapp. com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Karakaya
Ahmet Karakaya - 8 ay Önce

Güzel

4545
4545 - 1 yıl Önce

slm