WhatsApp alınan yedeği silme

WhatsApp yedek nasıl silinir? WhatsApp uygulamasında sohbet yedeği silmek için nereden silinir nasıl yapılır adımlarla gösterdiğimiz yazımıza yorumlarınızla destek alabilirsiniz.

WhatsApp alınan yedeği silme
müşteri hizmetleri

Whatsapp uygulaması, birçok özelliği ile kullanılma sunuluyor ve bu özelliklere zaman zaman güncellemeler geliyor. Bir Whatsapp uygulaması özelliği olan yedek oluşturma, yapılan tüm sohbetlerin yedeğini oluşturuyor ve herhangi bir yanlışlık sonucu silinen mesajlar yerine getirilebiliyor.

Whatsapp uygulaması kullanan tüm kullanıcılar mesajlarını yedekleyebiliyor. Telefon değiştiren kullanıcılar yeni telefonlarına geçtikleri zaman bu özellik sayesinde mesajlarını silmek zorunda kalmıyor.

WhatsApp yedek alma

Whatsapp uygulamasındaki mesaj yedeği oluşturma işlemi için;
1) İlk olarak uygulamaya giriş yapılır.
2) Uygulamanın ayarlar kısmına girilir.
3) Ayarlardaki sohbet seçeneğine tıklanır ve buradan sohbet ayarları seçilir.
4) Sohbet ayarlarındaki yedekle seçeneğinden yedekleme işlemi tamamlanır.
5) Yedekleme işleminin süresi kişinin isteğine bağlı olarak değiştirilebilir. Günlük, aylık, yıllık ve saatlik olarak yedekleme yapılabilir.

WhatsApp sohbet yedeği silme

Yedeklenen mesajlar silinmek istenirse, ilk olarak ayarlanan yedekleme seçeneği değiştirilir ve hiçbir zaman olarak ayarlanır. Ardından ayarlar kısmından yedeklenen mesajları silme seçeneğine tıklanır ve yedeklenen mesajların yedekleri silinir, yalnızca asıl mesajlar kalır. Asıl mesajlar silindiği zaman geri getirme gibi bir durum söz konusu değildir. Ayarlar bölümünden değiştirilen yedekleme işleminin ayarları, istenildiği zaman değiştirebilir. Ancak mesajlar silindikten sonra herhangi bir yedekleme işlemi yapılamaz. Bu sebeple yedeklenmek isteyen mesajlar önce yedeklenmeli daha sonra silinmelidir. Yedeklenen mesajlar sonradan silinse de yedekleri telefon içerisinde kalır. 

WhatsApp yedek almayı kapatmak için ayarlar - sohbetler - sohbet yedeği yazan yerin içerisindeki otomatik yedeklemeden kapatabilirsiniz.

WhatsApp alınan yedeği silmeWhatsApp yedek almaWhatsApp sohbet yedeği silme

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri