Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor

facebook müşteri hizmetleri

Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor, Whatsapp sesim karşı tarafa gitmiyor, Whatsapp aramalarda ses problemi sorunu nasıl giderilir? Whatsapp arama

Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor
06 Eylül 2016 Salı 22:10

banner192

Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor, Whatsapp sesim karşı tarafa gitmiyor, Whatsapp aramalarda ses problemi sorunu nasıl giderilir? Whatsapp sesli arama problemi. iPhone Android Whatsapp sesli arama problemi nasıl çözülür?

Android ve iPhone telefonlarınız üzerinden sesli aramalarda sizde problem yaşıyor musunuz? Whatsapp sesli arama problemi ile neden karşılaştınız çözümü nedir? detaylar haberimizde. 
 

Whatsapp sesli arama problemi


Whatsapp bilindiği gibi Dünya'nın en büyük mesajlaşma platformu. Android ve iPhone cihazlar üzerinden milyonlarca kullanıcıya sahip Whatsapp uygulamasında, diğer uygulamalarda olduğu gibi bazı problemler olabiliyor. 

Whatsapp üzerinden sesli arama yaparken, sesim karşı tarafa gitmiyor, sesli arama yapamıyorum, Sesli aramalarda ses sürekli kesiliyor, mobil veri de ses sorunu yaşıyorum gibi problemler ile karşılaşıyorsanız haberimizi detaylı bir şekilde okuyunuz. 

Whatsapp üzerinden sesli aramalar ile ilgili karşılaşılan problemleri ve çözümleri sizler için derledik. 

1. Whatsapp aramasında arama var fakat ses gitmiyor yada gelmiyor ise ilk olarak telefonunuzun ses ayarlarını kontrol ediniz. Ses açık mı? kapalı mı? bakınız. Yada mikrofon kapalı konumda mı? ilk kontrol etmeniz gerekenler bunlar.

2. Sesli arama esnasında eğer eğer karşı tarafın sesi gelmiyor, sizin sesiniz gidiyorsa karşı tarafın ses ayarlarını kontrol etmesi gerekiyor. Mikrofon kapalı konumda olabilir. 

3. Sesli arama yaptığınızda kimseye sesiniz gitmiyorsa kendi telefonunuz üzerinden ses ayarlarını kontrol ediniz, farklı kullanıcılarda denemenize rağmen sonuç aynı ise mobil veri yada Wi-Fiüzerinden bağlantınız varsa herhangi birini tercih ederek o şekilde deneme yapınız. 

4. Whatsapp sesli arama yaptığınız kişinin sesi sürekli olarak kesiliyor ise internet bağlantınızı kontrol ediniz. Wi-Fi yada mobil veri internet hızınız ile ilgili bir sorun olabilir. Gerekirse mobil veri yada Wi-Fi devre dışı bırakarak tekrardan etkinleştiriniz. 

Whatsapp sesli arama problemi

5. Hiçbir şekilde sesli arama yapamıyor yada arama alamıyorsanız. Uygulamalar menüsü üzerinden Whatsapp uygulamasının ön belleğini temizleyiniz. Gerekirse Whatsapp uygulamasını kaldırarak tekrardan kurunuz. 

6. Sesli aramalarda eğer sürekli ses sorunu yaşıyorsanız bir kulaklı takarak bu şekilde deneme yapınız. Kulaklıkta ses sorunu yoksa telefonunuzun hoparlörüyle ilgili bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz.

7. Yukarıda belirtilen işlemleri yapmanıza rağmen hala aynı şekilde sorun yaşıyorsanız. Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın, telefonu yeniden başlatın ve Whatsapp uygulamasını tekrardan kurunuz. 

Bu işlemlerin hepsini denediğinizde eğer sorununuz devam ediyorsa bizimle irtibata geçiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Telat - 4 ay önce
Telefonumdan(iPhone) görüntülü aramada görüntü var karşıya ses gitmiyor karşının sesi geliyor herşeyi denedik olmadı servise götürdük onlarda yapamadı.
Misafir Avatar
serkan - 3 ay önce @Telat
telat bey benımde iphone 5s benımde sorunum sızınkı gibi whatsapp görüntülü aramalarda ses karşı tarafa gitmiyor bi çözüm bula bıldınızmı acaba
Misafir Avatar
Whatsapp görüntülü arama da ses gitmiyor - 4 ay önce @Telat
Telefonun modeli nedir? Hangi iOS sürümü yüklü?
Avatar
Cem - 4 ay önce
Selamlar . iPhone 6s Plus kullanıcıcısyım Sadece hoparlör açıkken konuşabiliyorum watsapta. Nedir sorun acaba
Misafir Avatar
Whatsapp ses gitmiyor sorunu - 4 ay önce @Cem
Telefonunuzda yüklü olan Whatsapp uygulamasını kaldırıp bu andronova.net/whatsapp-musteri-hizmetleri/whatsapp-goruntulu-konusma-apk-indir-yukle-2016-h707.html yazımızda yer alan Whatsapp görüntülü arama son sürümünü yükleyip deneyiniz. Duruma göre yorum bırakırsınız.
Avatar
Yusuf - 4 ay önce
Not 3 Neo kullanıcısıyım görüntülü konuşmada karşı tarafın sesi geliyor benim sesim gitmiyor sorunu çözemedim normal aradığında ses gidiyor sesli not birakabiliyorum ama görüntülü de bu oluyor
Misafir Avatar
Görüntülü konuşmada karşı tarafın sesi geliyor benim sesim gitmiyor - 4 ay önce @Yusuf
Yusuf Bey farklı kişilerle görüntülü arama yapıp denediniz mi? Kablolu wifi ve operatör mobil veri internet bağlantısı yaparak denediniz mi? Cihazınızda yüklü Android sürümü nedir?