WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri

WhatsApp uygulaması bağlanmıyor ve her hangi bir hata mesajı vermiyorsa konuyu iyi analiz etmekte fayda var. Yanlış bir işlem verilerin silinmesine veya giriş sorununa neden olabilir.

WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri
banner192

Telefonun Whatsapp’a bağlanma ile ilgili bir sorun yaşanması durumu internet bağlantısı ile ilgili ya da telefon ayarları ile ilgili bir sorun yaşanmasından dolayı kaynaklanır.

Whatsapp açılmıyor veya Whatsapp çalışmıyor. Whatsapp bağlantı olmuyor sorununu giderme yolları için öncelikle internet bağlantısının olması gerekir. Telefonun güçlü bir internet sinyalinin olduğuna emin olunmalıdır. Telefonun tarayıcısından bir web sayfası açılması gerekir. Web sayfasının yüklendiği ya da yüklenmediği kontrol edilmelidir. Eğer web sayfasının yüklenmesi gerçekleşirse bu telefonda internet bağlantısının olduğunu gösterir. Bu durumda telefon tekrardan başlattırılırsa sorun çözülmüş olur.

WhatsApp bağlanmıyor sorunu nedenleri

facebook müşteri hizmetleri

WhatsApp bağlanmıyor çözümü

Whatsapp bağlantı sorununun devam etmesi durumunda ne yapılmalıdır?
Telefon öncelikle yeniden başlatılmalıdır. Kapatıp, açma işlemi yapılmalıdır. Whatsapp uygulamasının en son sürümü ne ise güncellenme işlemi uygulanmalıdır. Telefonda bulunan ayarlar kısmına girilir. Ardından ağ ve kablosuz ağ kısmı açılmalıdır. Telefonun uçak modu açılıp kapatılmalıdır. Ardından telefonun ayarlar kısmı tekrardan açılarak ağ ve kablosuz ağ açılır. Hücresel ve SIM kısmı açılarak oradan hücresel veri açık duruma çevrilir. 

Telefon ayarlar kısmından ağ ve kablosuz ağ açılır. O kısımdan Wi-Fi kapatılıp açılır. Telefondan farklı bir Wi-Fi ağına bağlanması denenmelidir. Telefon uyku moduna alınarak Wi-Fi kısmının açık kalması sağlanır. Wi-Fi yönlendirici kısmının tekrardan başlatılması sağlanır. Mobil sağlayıcı kısmına başvurularak APN ayarlarının doğru yapılandığından emin olunması gerekir. Durumların hepsinin tamamlanmasının ardından Whatsapp bağlantı sorunu ortadan kaldırılmış olur. 

Farklı bir cihazda denenmesi de önerilir. Unutmadan bu sorun Whatsapp kaynaklı da olabilir. Genelde bu şekilde bir durum söz konusu olur. Whatsapp müşteri hizmetleri olmadığından iletişim mail adresi denenebilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine ayaz
Emine ayaz - 3 ay Önce

Vatsap bim silin di yeniden yukledim fakat numarami giriyorum 19 saat bekleyin diyo acil.destege ihtiyacim.var

Beklemeniz gerekiyor
Beklemeniz gerekiyor @Emine ayaz - 3 ay Önce

Çok fazla deneme yaptıysanız engelleme aldınız.

Ali
Ali - 5 ay Önce

Başka vapsaptaki msjlarimı sildirmek istiyorum