WhatsApp düşük veri kullanımı daha az internet kullanımı

WhatsApp' ta özellikle otomatik açılan videolar hem internet paketinin erken bitmesine neden olurken bazende hafızayı doldurabiliyor. Ayarlarda yer alan düşük veri kullanımı nedir?

WhatsApp düşük veri kullanımı daha az internet kullanımı
müşteri hizmetleri

Whatsapp düşük veri kullanımı internet' i daha az kullanmayı sağlayarak özellikle kota sorunu olan kullanıcılar için önemli bir yöntem. Çoğu kullanıcı erkan biten internet paketinden şikayetçi. Ama buna en büyük neden Whatsapp ve Facebook olmakta. Tabi bu aralar instagram' da bunlardan az kalır değil. Instagram' da da düşük veri kullanma seçeneği bulunmakta.

Whatsapp otomatik video indirmeyi engelleme

Whatsapp' ta otomatik video, fotoğraf ve ses dosyaların indirilmesini açılmasını istemiyorsanız aşağıdaki ekran görüntüsündeki "medyayı otomatik indir" seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. Oradaki seçeneklerden hiçbir zaman seçeneği tamamen medya dosyasının inmemesini sağlayacak. Diğer seçeneklerde wi-fi ve wifi / hücresel veri. Kablosuz ve mobil veri seçili durumdaysa ilk öncelik wifi' de olacak.

Whatsapp düşük veri kullanımı nasıl açılır

Aşağıdaki adımlar bir nevi Whatsapp' a kota koyma. Tabi bu kota tamamen engellemiyor. Sadece çok fazla veri kullanımının önüne geçmeyi sağlıyor. www.andronova.net

Whatsapp düşük internet ayarları: Whatsapp / AyarlarVeri ve depolama kullanımı / Düşük veri kullanımı

Whatsapp düşük veri kullanımı nasıl açılırWhatsApp düşük veri kullanımı daha az internet kullanımı

Whatsapp internet tüketimini engelleme adımlarına resimli olarak anlattık. Whatsapp genel sorunlar için sitemizde yer alan Teknoloji hattı numarasını arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2017, 05:18
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri