WhatsApp Gold virüsü nedir

WhatsApp Gold adlı virüs mesajla WhatsApp' ta yer alan kişilere ulaşarak yayılıyor. WhatsApp virüslerden nasıl korunur? Anlık koruma ve tarayıcı koruması olan virüs uygulaması kullanın.

WhatsApp Gold virüsü nedir
müşteri hizmetleri

WhatsApp uygulamasında virüs tehlikesi devam ediyor. Bir ara WhatsApp Gold virüsü diye bir virüs dolaşıyordu. Kimlik hırsızlığı ve önemli bilgilere erişim yapan bu virüs geri döndü.

WhatsApp Gold virüsü yenilenerek geldi. Kredi kartı bilgilerini çalan virüs cihazdaki tüm verilere ulaşabiliyor. Android telefonlarda daha sık görülebilen virüs iPhone' da nasıl bir yol izliyor net bir bilgi bulunmuyor.

WhatsApp Gold virüsü mesajla bulaşmaya devam ediyor. Yurtdışında daha sık görülen virüs paylaşımla yayılıyor. WhatsApp virüsü bulaşınca otomatik kişilere virüs paylaşım gönderiyor. Oluşturdukları sahte uzantılı adreslerden gerçekmiş gibi algı oluşturuyorlar.

WhatsApp Gold virüsü yenilendi!

Gelen linkleri tıklarken bir daha düşünün! Tıklanılarak bulaşan virüslerin çoğu reklam içermekte. Ama Gold virüsü direk kişisel bilgileri hedef alıyor. 

WhatsApp' tan gelen link WhatsApp Gold uygulamasının otomatik olarak yüklenmesine neden oluyor. Yüklenen zararlı uygulama cihazı tamamen ele geçiriyor. 

WhatsApp Gold virüsü nedir

Bu arada WhatsApp güvenlikle ilgili yeni bir yöntem çıkarmaya hazırlanıyor. Parmak izi kullanılarak erişim hizmeti önemli bir güvenlik hamlesi olacak. 

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri