WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor

WhatsApp iOS 10 / iOS 11 iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6, Plus, iPhone 5s görüntülü arama yaparken ses karşı tarafa gitmiyor. Görüntü gidiyor ama karşıya ses gitmiyor çözümü nedir?

WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor
banner192

WhatsApp, Türkiye dahil dünya genelinde çoğu ülkede en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olma özelliğini sürdürüyor. Hatta gitgide büyüyor. Cep telefonu ve interneti olan çoğu kullanıcının telefonunda Whatsapp uygulaması bulunmakta. Aktif olarak her yaştan kullanıcısı olan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok sayıda yeniliğe ulaştı.

WhatsApp' ın en büyük yeniliği tabi ki görüntülü arama oldu. Yıllarca sitemizde bu yeniliğin çoktan gelmesi gerektiğini bahseden çok sayıda haber yayınladık. Facebook, kendi uygulamasında çoktan bu hizmeti verirken neden WhatsApp' ta vermediğine yer vermiştik. Sözün kısası bu uygulamada görüntülü arama kullanıcılar için büyük önem arz etmekte.

WhatsApp görüntülü aramada ses karşı tarafa gitmiyor

WhatsApp görüntülü aramada sesim gitmiyor

facebook müşteri hizmetleri
WhatsApp' ta görüntülü arama yaparken karşı tarafında görüntüsü, sesi size geliyor ama sizin sesiniz gitmiyorsa ve görüntünüz sorunsuz şekilde gidiyorsa tahmini telefonla Whatsapp arasında yazılım uyumsuzluğu bulunmakta. Bu sorun çoğunlukla iOS iPhone cep telefonlarda görülmekte. En çokta iPhone 5s modellerde karşılaştım. Nadirde olsa iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 6s modellerde görülmekte.

WhatsApp görüntülü arama sesim gitmiyor çözümü

WhatsApp' ta görüntülü konuşmada sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa ya da karşı tarafın sesi gelmiyorsa aşağıdaki adımları deneyiniz. Bu adımlar çözüm sağlamazsa büyük ihtimal sıfırdan yazılım yüklenmesi gerekiyor. Ama hiç uğraşmayın kendinize iyi bir kulaklık alıp devam edin. Evet yanlış duymadınız kulaklıkla görüntülü aramada ses karşı tarafa gidiyor.

  • Whatsapp uygulamasını kaldırıp cihazın ön belleğini temizleyiniz. Temizleme uygulaması kullanabilirsiniz.
  • Tekrar uygulamayı yüklediniz ve sorun varsa cihazda farklı bir hattı takıp deneyiniz.
  • Whatsapp' tan çıkış yapıp tekrar giriş yapıp deneyiniz.
  • Whatsapp izinlerini kontrol ediniz.
  • Üçüncü parti uygulamalarını deneyiniz. Bazı uygulamalarda tüm sosyal ağları ve Whatsapp' ı bir uygulama üzerinden çalıştırma bulunmakta.
  • Sıfırdan işletim sistemini yükleyiniz. Yani güncelleme değil sıfırdan.
  • Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Son öneri kulaklık ile kullanınız.
  • Boşuna servislerin kapısını çalmayınız. Bu sorun servislik bir durum değil. 

sesim neden gitmiyor

iphone sesim gitmiyor

Whatsapp görüntülü arama ses gitmiyorsa önerdiğimiz adımları deneyerek iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Sorunun çözümü olacak telefonlar LG, HTC, Sony Xperia Z1 Z2 Z3 Z4 Z5, Huawei, Asus Zenfone, Android One, Samsung Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Edge, Galaxy S7, Galaxy S8 / Edge, Galaxy A1, Galaxy A2, Galaxy A3, Galaxy A4, Galaxy A5, Galaxy A6, Galaxy A7, Galaxy A8, Galaxy J1, Galaxy J2, Galaxy J3, Galaxy J4, Galaxy J5, Galaxy J6, Galaxy J7, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 8 gibi modeller içinde denenebilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 03:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elcin
Elcin - 10 ay Önce

Her weyi yapdim ama sesim yine gitmiyo iphone 6s kullaniyorum ios 11 e kecdikden sora sesim gitmiyo ama facetimnen aradikda goruntulu gidiyo gayet guzel calisiyo bi duzeltin bunu

iphone 6s
iphone 6s - 7 ay Önce

Görüntü var ama ses gitmiyor facetime da ses gidiyor ama whatsapp facebook vb uygulamalarda ses gitmiyor yazılım yükledim sıfırdan kurulum yaptım sonuç aynı

Bülent oruc
Bülent oruc - 10 ay Önce

Görüntülü aramada ses karşı tarafa gitmiyor

Merve
Merve - 5 ay Önce

Cihazım 6s bugün cihazımda WhatsApp üzerinde görüntülü aramada karşı tarafa sesimin gitmemesiyle problem yaşıyorum. Kulaklık takınca sesim gidiyor fakat kulaklığı çıkarınca herhangibir ses hiçbirşekilde gitmiyor. WhatsApp programını cihazımdan kaldırıp tekrar yükledim cihazı kapatıp tekrar açtım uygulamadan mikrofon ve kamerayı etkisiz yapıp tekrar etkinleştirdim ama olmadı bana yardımcı olursanız sevinirim

Nagihan
Nagihan - 7 ay Önce

Görüntülü aramada ses karşı tarafa gitmiyor yardım lütfen

Gökhan
Gökhan - 6 ay Önce

Merhaba samsung c7 telefonum da WhatsApp. Viber. Tango vb. Uygulamaların hepsinde sesim karsıya gec gıdıyor. Kulaklık taktım durum yine aynı mobil veri veya evdede aynı sorunu yaşıyorum. Başka telefonla denedim hatta mi sıkıntı diye sıkıntı telefon da. Çözümünü nedir bunun aceba. Uygulamayı tekrar teker kurdum telefonu resetledim yine de olmadı.

murat
murat - 6 ay Önce

Sorun SD karttan da kaynaklanıyor S7 edge kullanıyorum ve SD kartı çıkartınca sesim gidiyor.

İdris kuru
İdris kuru - 1 ay Önce

Selam benim ipone 6 da wapsap yada mesencirdan göruntulu aramada sadece ses karşi tarafa gitmiyor ama normal aradiğimda ses gidiyor bu konuda nasil yardimci olabilirsiniz kisa surede donuş yaparsaniz sevinirim

iPhone 6 whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor
iPhone 6 whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor @İdris kuru - 1 ay Önce

Bu sorun bazı telefonlarda çıkmakta. Nedeni yazılımsal uyumsuzluktan. Sıfırdan yazılımın yüklenmesi gerekiyor. Kulaklıkla denediniz mi?


SIRADAKİ HABER