WhatsApp gruptan çıkmak - WhatsApp kişi silmek

WhatsApp gruptan çıkmak, paylaşımları temizleme, WhatsApp kişi silme iPhone ve Android cep telefonlarda nasıl yapılır resimli anlatımla gösterdik. Hata olursa yazın.

WhatsApp gruptan çıkmak - WhatsApp kişi silmek
müşteri hizmetleri

Whatsapp gruptan çıkmak, Uygulamadan sohbet geçmişini, paylaşılan fotoğrafları ve mesajları kolaylıkla silebilirsiniz. İster tüm mesajlar siler, isterse teker teker seçerek yapabilirsiniz. Birde örnek biriyle yapılan tüm sohbetleri silmek istiyorsanız kişinin üstüne gelerek kaydırıp diğer seçeneğiyle "Sohbeti sil" ile yapabilirsiniz.

WhatsApp sohbet paylaşımları, paylaşılan fotoğrafları ve videoların yedeğini alma & arşivlemek için grup veya kişi adı üstüne basılı tutup sol tarafa doğru çekiyoruz. Ekrana gelen "Arşivle" seçeneğini tıklamanız yeterli. Arşivlenen bölüm, WhatsApp uygulamasını açtığınızda ana ekranının üst tarafında "Arşivlenmiş sohbetler" seçeneği yer alacak.

WhatsApp gruptan çıkmak Whatsapp kişileri kaldırmak

WhatsApp sohbet geçmişini silmek ya da WhatsApp sohbetleri arşivleme adımlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Arşivlenmiş grup ve kişileri yine aynı yöntemle sola doğru sürükleyerek, "Arşivleme" seçeneği ile eski haline çevirebilirsiniz.

WhatsApp kişi ve grupları silmek, gelen bildirimler seslerini sessize almak, paylaşımları, sohbetleri e-posta arşivlemesi yani maile gönderme, sohbetleri (yazışmaları), video, resim paylaşımlarını silmek temizlemek, WhatsApp grubundan çıkmak veya kişiyi kaldırmak silmek için sola doğru sürükleyip "Daha" seçeneği ile aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

WhatsApp gruptan çıkmak - WhatsApp kişi silmek

WhatsApp gruptan çıkmak iphone 8

WhatsApp gruptan çıkmak iphone 5s

whatsapp gruptan çıkmak iphone 7

whatsapp gruptan çıkmak iphone

Buradan "WhatsApp bldirimleri kapatma sessize almak", sohbeti temizleme (whatsapp sohbet geçmişini silmek) ve gruptan çıkmak için seçeneklere ulaşacaksınız. Birde mesajları WhatsApp sohbet paylaşımla yani "Sohbeti e-posta" ile gönderebilirsiniz.

WhatsApp kişi silme

WhatsApp sildiğim kişi sildiğimi görüyor mu?

WhatsApp sildiğim kişi sildiğimi görüyor mu?

Gruptakiler gruptan çıktığımı görebiliyorlar mı ve sildiğim kişi sildiğimi görüyor mu sorularının yanıtına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp hesabınızın yer aldığı gruplardan çıkmak için "Gruptan çık" seçeneğine dokunmanız yeterli. Eğer sürekli bildirimlerden rahatsızsanız ve gruplardan çıkmak istemiyorsanız, "Veya sessize al" seçeneğini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Whatsapp grup kişi silmek içinde grupta yönetici olmanız gerekiyor.

WhatsApp hesabının kayıtlı olduğu gruplardan çıkıldığında, çıkılan grupta yer alan kişiler benim gruptan çıktığımı görebiliyorlar mı? Sorusunun cevabı evet. Ortak bildirim alanında şu kişi gruptan çıktı veya ayrıldı diye bir yazı geçiyor.

WhatsApp' dan gelen bildirimleri sessize alabilir miyim? Diye soru soranlar için evet. Peki nasıl sessize alırım? iPhone iOS cep telefonlarda "Ayarlar" seçeneğinde en alt taraflarda yer alan WhatsApp bölümüne giriş yapıp, "Bildirimler" seçeneğine girerek, "Sesler" veya "Bildirimlere izin ver" seçeneğini pasif yapmanız yeterli.

WhatsApp uygulamasında yer alan "Sohbeti temizle" seçeneği ile grup veya kişilerle yapılan sohbetler ve paylaşımlar (fotoğraf, video ve sesli mesaj) gerçekte siliniyor mu? WhatsApp genelde tüm paylaşımların yedeğini alıyor. WhatsApp uygulamasını silip ve tekrar uygulamayı yüklediğinizde, kurulum seçeneklerinde en son yedeği geri yükleyelim mi! diye uyarı ekrana gelecektir.

WhatsApp hesabınızı silmek veya WhatsApp hesabında kullandığınız cep telefon numarasını değiştirmek istiyorsanız, " WhatsApp numara değiştirme ve hesap silme nasıl yapılır" yazısını inceleyebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 14:49
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Aaaaaa
Aaaaaa - 2 yıl Önce

Biri kendi e-mailinde whatsapa mail atıp benim whatsabımın kendisinin olduğunu belirtip hesabı dondurma talebinde bulunmuştur. Hesabımın donması ihtimali nedir? Tedbir olarak ne yapılabilir ? Acil bilgi lütfen

Tennur alakabak
Tennur alakabak - 3 yıl Önce

Whatsapp'ta grup kurmuşlar arkadaşlarım benide eklemişler ama grubun içinde sevmediğim bir kişi var mesajlarını nasıl engellerim gruptan çıkmadan onun mesajları gruba gelmicek şekilde yardım edermisiniz

Tulay
Tulay - 3 yıl Önce

Whatsapp à grupta kayıtlı olan iki hattımdan birini kullanmıyorum. Kullanmadığım hat için " ..... gruptan ayrıldı " mesajı geldi. Bu nasıl olabiliyor

Tulay
Tulay - 3 yıl Önce

Whatsapp à grupta kayıtlı olan iki hattımdan birini kullanmıyorum. Kullanmadığım hat için " ..... gruptan ayrıldı " mesajı geldi. Bu nasıl olabiliyor

Zeynep zihli oğlu
Zeynep zihli oğlu - 4 yıl Önce

Watsap gurup yüklemesi yaptım guruptan çıkmak istiyorum neyapabilirim


Teknoloji haberleri