WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri alma

"WhatsApp hesabım çalındı" ya da "çalınan WhatsApp hesabını geri alma" sorununa bu haberin kesin çözüm taşıyacağınız düşünüyoruz. İletişimi yorumla sağlayın.

WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri alma
müşteri hizmetleri

"Whatsapp hesabım çalındı" ve çalınan "Whatsapp hesabını geri alma" için kesin çözümü bu haberimizden ulaşacağınızı düşünüyoruz. "Whatsapp hesap kurtarma" deneilen işlemler esasında hesabı güvene almak demektir. Hesap klonlandığı veya web Whatsapp açıldığı anlama geliyor. 

Bir diğer Whatsapp çalma yöntemi ise telefona keylogger yerleştirilmesi. Whatsapp virüs bulaşınca görülen bu sorun için aşağıdakiler yapılırken birde cihazda temizlik yapılması gerekiyor. Öneri Whatsapp hesabını başka telefondan açıp sonra virüslü telefonda ya temizleme ya da formatlama ile tekrar kurulumun yapılması gerekebilir.

Android kullananlarda daha fazla güvenlikte sorun görülmekte. Açık bir kod yapısı nedeniyle güvenlikte her zaman bir sorun çıkabilir. iOS yani iPhone kullananlarda daha az sorun görülebilir. Kapalı kaynaklı sistem olma özelliğine sahip.

WhatsApp hesap kurtarma ve koruma;

  • Telefonda Whatsapp yüklü mü evet ise o zaman uygulama ayarında web ile girişten oturumları sonlandırın
  • Whatsapp uygulamasını cihazınızdan kaldırın sonra yeniden yükleyin. Bu işlem yeniden bir doğrulamadan geçileceği için diğer oturumları iptal edecek
  • Whatsapp hesap çalındı kesin çözümü için isterseniz de hesabı kapatın. Bunun için Whatsapp hesap silme yazımızdan yararlanın 
  • Şikayet içinde [email protected] adresini kullanabilirsiniz

Whatsapp' ın kullanıldığı telefonda güvenlikten emin olunuz. Genelde Whatsapp hesabı çalınmıyor. Buradaki sorun telefonda yetersiz güvenlik olması. Cihazın virüs uygulamasından yararlanmaması ve her uygulamanın cihazda kullanılması. Mağazadan dahi indirilen uygulamalarda zaman zaman güvenlik zafiyetinin görüldüğü raporlanmakta.

WhatsApp hesabım çalındı çalınan hesabı geri almaWhatsapp hesap kurtarma

WhatsApp güvenlik seçeneklerini açın;

  • 2 Adımlı doğrulamayı açınız
  • Telefonun parmak iziyle okuma özelliği varsa bunu Whatsapp' tan açınız. Gizlilikte ekran kilidi yazan yerden
  • Hesaptan güvenliğe girip "güvenlik bildirimlerini gösteri açınız
  • Son görülme, profil bilgileri, hakkında ve durumla ilgili seçenekleri sadece kişilerim olan belirlensiz
  • Gelişmiş güvenlik duvarının olduğu virüs uygulamalarını tercih ediniz. Ücretsiz olandan çok ücretli olan işinizi daha çok görecek. Virüs uygulamasını uygun bir fiyattan almak için digital lisans olanı tercih ediniz

Whatsapp çalınan hesabı kurtarma veya hesabım çalındı diyenlere tek çözüm yukarıdakiler olduğunu belirtmek isteriz. Sorularınızı sorarken buna dikkat etmenizi öneririz. Whatsapp çalma komedi adlı yazımıza bakmadan geçmeyin.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 20:05
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Vedat Aşkın
Vedat Aşkın - 1 yıl Önce

whatsapp kulanımı yasaklandı diyor

Sorun içeriğine bakınız
Sorun içeriğine bakınız @Vedat Aşkın - 1 yıl Önce

Bununla daha önce bir makale hazırladık.

Elif yılmaz
Elif yılmaz - 1 yıl Önce

Vhatsaap hesabım çalınmış ve paylaşılan medya kısmından paylaştığım şeyleri sosyal medya üzerinden paylaşılmış benim adıma kurtarmak için ne yapmalıyım acil yardım lütfen

Hesap kurtarma
Hesap kurtarma @Elif yılmaz - 1 yıl Önce

Telefon numaranız açık mı?

Emrah altun
Emrah altun - 1 yıl Önce

Hesabım çalındı nasıl geriye alabilirim?

Yetersiz bilgi
Yetersiz bilgi @Emrah altun - 1 yıl Önce

Pek bir şey yazmamışsınız. Nasıl olduğu ve son durumu...

Hüseyin çetin
Hüseyin çetin - 1 yıl Önce

Hesabım çalındı çalan 2 aşamalı doğrulamayı acmiş geri alamıyorum yardım ederseniz sevinirim

Çalınan hesapta iki aşamalı kod
Çalınan hesapta iki aşamalı kod @Hüseyin çetin - 1 yıl Önce

Yanlış hatırlamıyorsak yeniden kurulum yaparken onaylamadığında 1 hafta bekleyip tekrar işlem yapılma olasılığı var. İki aşamalı da unutulan kod için 1 hafta bekleme bilgisi vardı. Bunun dışında Whatsapp iletişim maili atınız işleme alınacaktır.


Teknoloji haberleri