WhatsApp hesabın ele geçirilmiş olabilir virüsü

Her hangi bir sitede dolaşırken WhatsApp için şu şekilde bir uyarı ile karşılaştınız mı? Nsaprizes.stream' dan "Hesabın ele geçirilmiş olabilir ve telefon numaranı onaylamazsan hesabın bloke olabilir!" Ekrana sürekli geliyor.

WhatsApp hesabın ele geçirilmiş olabilir virüsü
müşteri hizmetleri

Son zamanlarda Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlardan sonra şimdide WhatsApp için sahte bir uyarı virüsü dolaşıyor. Bu virüste Whatsapp hesabının ele geçirilmiş olabileceğinden dolayı hesap doğrulaması yapılmasını talep ediyor. Uyarıda tüm rehberdeki kişiler, mesajlar, fotoğraflar, dosyalar kaybolacak ve hiçbir zaman Whatsapp uygulaması kullanılamayacak şeklinde bir sahte mesaj ekrana geliyor. Bu uyarı ara ara telefonun ekranına geliyor. Virüs şu an için hem Android cep telefonlarda hemde iOS / iPhone telefonlarda görülmekte.

WhatsApp hesabın ele geçirilmiş olabilir virüsü temizleme

Telefon ayarlarından tarayıcı geçmişini (Chrome / Safari) ve tüm bilgileri temizleyiniz. Telefon ayarlarını kontrol ediniz. Anormal bir uygulama veya kısayol telefonda var mı? Bilmediğiniz uygulamalar telefonda varsa internetten araştırıp sonrasında kaldırınız. Güncel bir virüs programla tarama yapınız. Özellikle malwarebytes tarzı virüs uygulamaları kullanılabilir. 

WhatsApp hesabın ele geçirilmiş tarzında bazı virüsler sadece ekrana reklam gelmesini (reklam virüsü) sağlarken bu tarz virüs ise hesabı ele geçirme ya da faturalı / faturasız hatta TL yansımasını sağlayarak dolandırıcılık yapılmakta. www.andronova.net

Gerçekten WhatsApp hesabım ele geçirildi mi?

Şu an bu şekilde gelen bir virüs uyarısı genelde fake yani sahte bir uyarı. Telefona bulaşan bir virüs bu uyarının ekrana sürekli çıkmasına neden oluyor. Whatsapp' ta kolay kolay bir güvenlik açığı olmaz. Yeterki siz telefonunuzda gerekli güvenlik önlemlerini alınız.

WhatsApp hesabın ele geçirilmiş olabilir virüsü

WhatsApp virüs temizleme çözümü

Eğer manuel virüsü temileyemezseniz cihazın yedeğini alıp telefona format atınız. Yani fabrika ayarlarına döndürme adımlarını uygulayınız. Alternatif olarak telefona hard reset atabilirsiniz. Bu virüs Samsung Galaxy, LG, HTC, Sony Xperia, Huawei, General Mobile Android One, Zenfone, iPhone 5s, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde de görülebilmekte. Evet yanlış duymadınız iOS işletim sistemi yüklü iPhone telefonlarda bu listede! 

Yedek alma programları: iOS iPhone telefonlar için iCloud, iTunes ve Google Drive yazılımları ile yedek alabilirsiniz. Android için örnek Samsung Kies programı ile...

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 17:47
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
squalorwins cricket nedir
squalorwins cricket nedir - 3 yıl Önce

squalorwins cricket paravan Web sitesine dikkat!

Teknoloji haberleri