WhatsApp hesap yedeği alma video anlatımı

WhatsApp' ta sohbet yedeğini yani fotoğrafları, videoları ve mesajları yedekleme için Google Drive dışında iCloud' a da yedek alabilirsiniz. Yedek alma ayarlarında otomatik yedekleme de bulunmakta.

WhatsApp hesap yedeği alma video anlatımı
müşteri hizmetleri

WhatsApp hesabınızın yedeğini almak istiyorsanız veya otomatik yedek özelliğinden yararlanmak istiyorsanız Google Drive ve iCloud tam size göre...

WhatsApp, cep telefonu ve interneti olan neredeyse tüm kullanıcılarının tercih ettiği mesajlaşma uygulaması. İş böyle olunca paylaştıklarımızda değerli olabiliyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızla büyümeye devam eden uygulama şu an hayatımızın vaz geçilmezlerinden olmayı sürdürüyor. WhatsApp, güvenlik açısından da şu an en iyi uygulama olarak görülmekte. Buna güvenen çok sayıda kullanıcısı her türlü özel ve gizli bilgilerini bu uygulama üzerinden paylaşmakta. Tabi kul yapısı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bir gün Titanik misali olabilir!

WhatsApp yedekleme nasıl yapılır?

Yedek nasıl alınır? iPhone telefonda WhatsApp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet Yedeği / Şimdi Yedekle ve otomatik yedek almak için WhatsApp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet Yedeği / Otomatik Yedekleme (günlük, haftalık, aylık) WhatsApp günlük yedek alma, WhatsApp haftalık yedekleme ve WhatsApp aylık yedekleme periyotları ile alınabilmekte.

Not: Yedek alınması için yeterli boş alanın olması gerekiyor. Eğer yeterli depolama alanı yoksa yedek alınmayacak ve alınamadığını bildiren bir uyarı gelecek. İsterseniz iTunes ile mevcut bilgilerin yedeğini alabilir ve telefondan eski yedeği silebilirsiniz. www.andronova.net

WhatsApp yedekleme nasıl yapılır?WhatsApp hesap yedeği alma video anlatımıyedek nasıl alınır

WhatsApp alınan yedeği görme

Uyarı! Yedek aldıktan sonra WhatsApp / Ayarlar / Sohbet Yedeği bölümüne giderek "son yedekleme" alanından son alınan yedeği kontrol ediniz. Alınan yedeği aynı bölümden geri yükleyebilirsiniz.

WhatsApp alınan yedek iPhone 7 telefondan yapılmıştır. Bu adımlar iOS 10 ve iOS 11 iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7, Plus, iPhone 6s, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 5s ve iPhone 5 modelleri için geçerlidir.  

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 23:33
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri