WhatsApp' ı yukarı kaydırarak kapanmaya zorlamak

iPhone cep telefonlarda iOS 11 ile ortaya çıkan "Whatsapp' ı yukarı kaydırarak kapanmaya zorlamak bildirim almanızı engelleyebilir" şeklinde uyarı çıkmakta. Bu sorun için çözüm yeni sürüm!

WhatsApp' ı yukarı kaydırarak kapanmaya zorlamak
müşteri hizmetleri

Apple, iOS 11 güncellemesinden sonra WhatsApp kullanan iPhone kullanıcılarına "Whatsapp yukarı kaydırarak kapanmaya zorlamak bildirim almanızı engelleyebilir" şeklinde uyarı çıkmaya başladı. Bu sorun Whatsapp açıkken parmağımızla Whatsapp uygulamasını aşağıdan yukarı doğru kaydırdığınızda arada bir bu uyarıyı alıyorsunuz. Yani uygulamadan çıkarken kaydırarak çıkmak bildirimleri almakta sorun oluşturabiliyor.

WhatsApp kapanmaya zorlama bildirimi

Geçenlerde gönderdiğim bir mesaj 15-20 dakika sonra ulaştı. Bu sorun buna neden olur mu bilmiyorum. Bağlantı sorunu hiç olmadı. Normalde benden çıktığı görülüyor. Ama karşı tarafa geç gitti. Büyük ihtimal yazdıktan hemen sonra yukarı kaydırdım ve mesaj geç gitti. Bana mesajın gelmediğini yazdıktan sonra okurken mesaj karşı tarafa gitti.

WhatsApp' ı yukarı kaydırarak kapanmaya zorlamak

WhatsApp bildirim sorunu için çözüm

Whatsapp' tan çıkarken sadece home tuşuna basmanız yeterli. Yani sadece ekrandan yok olacak. Ama arka planda açık duracak. Normalde zaten servislerde aktif oluyor. Ama kaydırarak kapatıldığında bildirimleri durduruyor. Çözümü büyük ihtimal iOS 11.1.2 ya da iOS 11.2 sürümü ile çözülecek.

Bu sorun için hem Apple hemde Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz. Ama dediğim gibi sorunun çözümü güncelleme de!

müşteri hizmetleri

Teknoloji haberleri