WhatsApp KaiOS nedir

Whatsapp, dokunmatik özelliği olmayan cep telefonları için özel bir yazılımla geliyor. Facebook, KaiOS Technologies adlı bir şirketle anlaşma yaparak bu özelliği Facebook uygulamasında kullandı. Şimdide Whatsapp sonrasında da Instagram' a gelmesi bekleniyor.

WhatsApp KaiOS nedir
müşteri hizmetleri

İnternet ve telefonun yan yana gelmesiyle oluşan WhatsApp :) çıktığından itibaren çok sayıda kullanıcıya ulaştı. Hele Facebook' un satın almasıyla yeniliklere doymadı.

WhatsApp' tan yeni bir platform daha çıkmaya hazırlanıyor. Dokunmatik özelliği olmayan telefonlar için Linux' dan oluşturulan yeni bir özellik için çalışmalar sürüyor. 

Yeni sistem KaiOS nedir? Dokunmatiksiz cihazlar için hazırlanan özel Whatsapp sürümü. Esasında bu tarz cihazlar için kullanılan uygulamanın adı.

KaiOS ile Facebook, Instagram ve Whatsapp için anlaşma yapıldı. İlk Facebook uygulaması için çıktı. Şimdi de Whatsapp uygulaması için çıkarılmaya çalışılıyor.

WhatsApp yeni güncelleme

KaiOS, Instagram içinde her hangi bir zaman dilimi açıklanmazken, kısa süre içerisinde de bu platforma gelmesi bekleniyor. Genelde en son Instagram' a gelir.

Facebook Şubat ayında KaiOS ile anlaşma yapmıştı. Sonrasında hızlı bir şekilde Facebook' ta denendi. Örnek olarak Windows Phone' de görüntülendi. 

Yeni uygulamanın yanında ne gibi bir işlevler geleceği henüz açıklanmadı. Ama kademeli olarak güncelleme yoluyla gelebilir.

WhatsApp KaiOS nedir

Whatsapp uygulamasında, cihazınız bu sürümle uyumlu değil sorunu bu şekilde aşılabilir.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri