WhatsApp kişinin güvenlik kodu değişti nedir

WhatsApp' ta ... kişinin güvenlik kodu değiştiğini belirten bir mesaj geldiyse bunun anlamı arkadaşınız WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yükledi. Ya da başka bir telefonda kullanmaya başladı.

WhatsApp kişinin güvenlik kodu değişti nedir
banner192

Whatsapp' a bu aralar sık sık güncelleme gelmekte. Bu güncellemeler genelde hata çözümleri ya da bazı yenilikleri barındırıyor. Örnek yeni güncellemelerde grup limit sayısı yükseltildi. Kişi anlık takip etme, gece modu geldi. Yakında ise silinen mesajları kurtarma özelliği gelecek.

Whatsapp dünya üzerinde yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip, bünyesine gün geçtikçe yeni özellikler katarak yoluna devam eden mesajlaşma servisidir. Whatsapp grup halinde mesajlaşmaya, internet üzerinden sesli ya da görüntülü arama yapmaya hatta ve hatta şu anda pilot olarak uygulamaya sunulan para gönderme gibi imkanlara olanak sağlamaktadır. Bu bağlamda yüksek güvenlik önlemleri alınmış olunan uygulamada güvenlik kodları oluşturulmuştur.

Whatsapp güvenlik kodu nedir?

Kullanıcıların ikili ya da grup olarak yapmış olduğu konuşmaların ve mesajlaşmaların üçüncü kişilerin eline geçmesini önlemek amacıyla kişiye özel olarak belirlenen güvenlik kodları oluşturulmuştur. Belirlenen güvenlik kodlarında uç uca şifreleme sistemi kullanılır. Uc uca şifrelemede kişiye ait olan güvenlik kodu karekod ve 60 haneli karakterlerden oluşur.

facebook müşteri hizmetleri
WhatsApp kişinin güvenlik kodu değişti nedir

Whatsapp güvenlik kodu neden değişir?

Whatsapp kişinin güvenlik kodu değişti ne demek? Normal şartlar altında ikinci kişilerle konuşmalarınızın gizli kalmasını sağlamak için, konuştuğunuz kişinin profiline girip şifleme seçeneğine tıklayarak ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu hem taramanız hem de karşınızdaki kişiyle eşleştirme yapmanız gerekir. Eğer yaptığınız bu işlemi iptal ederseniz, karşınızdaki kişiye güvenlik kodu değişti bilgisi gider. Aynı zamanda telefon numaranızı değiştirirseniz, yeni bir cep telefonda kullanılırsa ya da Whatsapp programını telefonunuzdan silip yeniden yükleyip kurulum yaparsanız, eşleştirme yaptığınız kişilerin ekranına kod değişti bildirimi düşer. 

Güvenlik kodu değişti ibaresinin yanlış anlaşıldığı tek konu kişilerde oluşan engelleme düşüncesidir. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü değişimden sonra kişinin profili, son görülmesi ve profil yazısı izin verildiği şekilde diğer kullanıcılar tarafından görünür.

Genel sorunlarınız için Whatsapp iletişim destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 20:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eymen
Eymen - 3 hafta Önce

Karşı cinsten bir arkadaşımın "güvenlik kodu değişti" bildirimi görünüyor, onun rehberinde benim numaram kayıtlı mıdır? Fotoğrafı, son görülmesi, durumu görünmüyor?

Güvenlik kodu değişimi
Güvenlik kodu değişimi @Eymen - 3 hafta Önce

Cihaz değişimi veya uygulama kaldırılıp tekrar yüklendiğinde çıkabiliyor. Kayıtlı ise bildirim gider. Durum konusu engelleme veya durumu gizleme gibi seçeneklerle yapılmakta.

Gul
Gul - 1 ay Önce

Karşı tarafa gönderdiğimiz mesajı sildiyimizde karşı tarafa silindi gözukuyormu

Silinen mesaj görünür mü
Silinen mesaj görünür mü @Gul - 1 ay Önce

Herkesten seçeneğiyle sildiğiniz de evet. Ama sadece sizden seçeneğiyle sildiğiniz de görülmez.

ceylan akkuş
ceylan akkuş - 5 ay Önce

watsapp iki adımlı şifremi unuttum bula mıyorum acil watsabı açmam gerekli meyapmalıyım

iki adımlı şifremi unuttum
iki adımlı şifremi unuttum @ceylan akkuş - 5 ay Önce

1 hafta beklemeniz gerekiyor isterseniz whatsapp' a mail atınız

zana Öztürk
zana Öztürk - 6 ay Önce

Kod gelmedi

Veysel
Veysel - 11 ay Önce

Güvenli mod kalıdır