WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir

WhatsApp şu anki konumu gönderme ve mevcut konumu paylaş ne demek? Az da olsa bazı kullanıcılar bu terimleri bilmemekte. Bulunduğu yerin konumunu gönderme zor olabiliyor.

WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir
müşteri hizmetleri

WhatsApp Messenger uygulamasında konum servisi önemli kullanıma sahip. Çoğu aktif kullanıcılar konum servisleriyle bir birine ulaşmakta. Uzak veya yakın her yerde genel itibaren doğru olan konum paylaşma az da olsa yanılma payına sahip.

WhatsApp konum gitmiyor veya paylaşımda hatayla karşılaşanlar aşağıdakilere bir göz gezdirmesi gerekiyor. Yine de biz genel olarak WhatsApp konum nasıl paylaşılır ve WhatsApp mevcut konumu paylaş nedir kısaca cevaplamak istedik.

WhatsApp mevcut konumu paylaş

WhatsApp uygulamasından birine bulunduğunuz yeri ve hareket ettiğinizde anlık olarak konumunuzu paylaşmayı sağlayan özelliğin adı. Şu anki konumu gönderme ile farklılıklar göstermekte. Şu anki konum, o an bulunan yerden atılan konumu belirtir. Kişi oradan uzaklaştığında sadece konumun atıldığı yer görüntülenir. İkisinin arasındaki en büyük fark budur. Bunun dışında "mevcut konumu paylaş" dediğinizde size "8 saat, 1 saat ve 15 dakika" konumu paylaşmanıza izin verir.

WhatsApp mevcut konumu paylaş nedirWhatsApp mevcut konumu paylaşWhatsApp şu anki konumu göndermeWhatsApp konum nasıl paylaşılır

WhatsApp şu anki konumu gönderme ise...

Kullanıcının en son attığı konumdaki yeri görüntüler. Kişi oradan uzaklaştığında ise yine o konum görüntülenir. Atılan konumun geçerlilik süresi bulunmamakta. İsterseniz 1 hafta veya 1 ay ya da 1 yıl sonra dahi o konumu kullanabilirsiniz. 

Konumda sorun yaşayanlar internet erişimini kontrol etsin. Sonra telefonunu kapatıp açsın. İnternette Wifi ile bağlansın. Konum servislerini kontrol etsin. Şebeke sorunu var mı analiz edilsin. Geçici veya bölgesel bir sorunsa beklensin. Birde cihaz kaynaklı mı diyen farklı telefonlarda denesin. Başka yerlerde de denensin.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 01:58
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri