WhatsApp neden çalışmıyor Android iPhone

WhatsApp' ta akşam saatlerinde görülen sorun hala devam etmekte. Sorunda gönderilen mesaj gitmiyor ve mesaj gelmiyor. Fotoğraf ve video gitmiyor. Sorun WhatsApp mı kaynaklı?

WhatsApp neden çalışmıyor Android iPhone
müşteri hizmetleri

WhatsApp neden çalışmıyor ve neden açılmıyor? WhatsApp, akşam üstü çöktü. BTK' dan yapılan açıklama da Avrupa' da ve ABD' de kesintiler görülmekte. Bundan dolayı dünya genelinde ara ara WhatsApp uygulamasında erişim sorunu görülmekte. 

Bazı kullanıcılar hesap doğrulama da da sorun yaşadıklarını söylüyor. Şu an WhatsApp' ta genel sorun görüldüğünden çeşitli sorunlar çıkabilmekte.

Operatörler de ise yapılan açıklamaya göre sorun bulunmamakta. Bizde sorunu test ettik. Hem wifi üzerinden internet erişimi hemde mobil veri üzerinden denediğimizde sorun deavm etmekte. Turkcell ve Türk Telekom / Avea hattı üzerinden yaptığımız denemede de gönderdiğimiz mesaj gitmemekte.

Son yıllarda Twitter, Facebook ve Instagram erişim sorunu kervanına WhatsApp' ta katıldı. Genelde yapılan resmi açıklamalarda sistemsel sorun veya sunucularda görülen sorundan kaynaklandığı yazmakta. Ama bazende sunuculara yapılan saldırılar sonucunda da kısa zamanlı erişim sorunları yaşanmakta. Bu da dev de olsa bu gibi durumlarda sorun yaşamasına engel değil.

WhatsApp çalışmıyor çözümü

Mesaj gitme ve erişim sorunu yaşayan WhatsApp kullanıcıları telefonlarından her hangi bir işlem yapmamaları önerilir. Genel sorun çözüldüyse ve hala sorun yaşıyorsanız, telefonu kapatıp açınız ve farklı bir internet ağını deneyiniz. Wifi kablosuz internet erişimi yaparken DNS adresleri veya VPN programı da denenebilir.

WhatsApp çalışmıyor sorun geçici

Şu an kontrol ettiğimizde sorun yok gibi ama dediğimiz gibi ara ara sorun görülebilir. Yarın sorun için net bir cevap gelebilir. Ya da ümidiyle...

WhatsApp neden çalışmıyor çöktü mü?

WhatsApp' ta yenilikler devam ediyor. İşte yeni bir özellik...

WhatsApp, kısa süre bazı ülkelerde yayınladığı bas konuş yani sesli mesaj gönderme de kilit özelliğini nihayet Türkiye içinde yayınladı. 

Artık WhatsApp uygulamasında sesli mesajı göndermek istediğinizde mikrofonun üzerine basılı tutmanız gerekmeyecek.

Sesli mesajı göndermek için kişinin ya da grup' un yazışma bölümüne gelerek mikrofon simgesine basılı tuttuğunuzda bir simge çıkacak. Buradan parmağınızı yukarı kaydırdığınızda artık sesli mesajı parmağınızla tutmadan yapacaksınız.

Her zaman yeni özelliklerden yaralanmak için güncel Whatsapp sürümüne ihtiyacınız var. iPhone yani iOS telefonlar için App Store üzerinden ve Android içinde Google Play Store üzerinden güncellemesini yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 01:18
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri