WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?

WhatsApp telefon numarası değiştirme Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Avea nasıl yapılır? Numaramı değiştirdiğimde fotoğraflar, videolar ve mesajlarım silinir mi? Silinmeden taşıma aktarma.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?
banner192

WhatsApp' ta numara değiştirma nasıl yapılır? WhatsApp mesajlarım silinmeden numara nasıl değiştirilir? Numara değiştirmede her hangi bir şey silinir mi? Telefon numarası değiştiğinde neler silinir? Bu sorular kullanıcılar için çok önemli olabiliyor. Acaba numara değiştirildiğinde eski numarada sohbet geçmişi görünebilir mi diyen çok kullanıcı vardı. Bilmeyen için kritik bir durum. Hele hele günümüzde silinen mesajları geri getirmek için programlar kullanılırken bu şekilde bir telefonu satmak veya numara değiştirmek çok büyük sıkıntıları yanında getirebilir.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?

WhatsApp' ta numara değiştirme de her hangi bir şey silinir mi? Eğer numara değiştirme seçeneği ile işlem yaparsanız, WhatsApp hesabınızdan her hangi bir şey silinmez. Yine WhatsApp yüklü telefondan kullanıma devam edersiniz. Ama telefon değişikliğinde daha önce otomatik yedek açıksa o zaman geçiş yaptığınız telefona WhatsApp' ı kurduğunuzda yedek yükleme uyarısı ile verilere ulaşırsınız.

WhatsApp telefon numarası değiştirme

WhatsApp> Menü> Ayarlar> Hesap> Numara değiştir. İleri tuşuna dokunup, numara değiştirme ekranına geçiniz. Açılan bölüme eski telefon numaranızı ve aşağı tarafa da yeni telefon numaranızı yazınız. Son işlem değiştirdiğiniz telefon numarasını doğrulama. Yeni numaraya gelecek doğrulama kodunu yazarak işlemi tamamlamış oluyursunuz.
WhatsApp telefon numarası değiştiğinde geçmiş silinir mi?
WhatsApp telefon numarası değiştirme
numara nasıl değiştirilir

WhatsApp telefon numarası değiştiğinde geçmiş silinir mi?

facebook müşteri hizmetleri
Uyarı: WhatsApp hesabınızı yeni numaraya aktarma da "Numara Değiştir" seçeneğini kullandığınızdan emin olunuz. Eğer numara değiştir özelliğini kullanmadan yeni telefon numarasını doğrularsanız eski hesabınızdaki bilgileri yeni numaranıza aktaramazsınız. Yani eski numara üzerinden işlemleri başlatılacak. Yeni numaradan her hangi bir işlem yapılmayacak.

Numara değişikliğinde eski numarada WhatsApp mesajları görünür mü?

WhatsApp numara değişikliğinde eski numarayı alan mesajları görebilir mi? Eğer yedek alınmışsa evet. Ama WhatsApp açıkken yani telefona yüklü ve WhatsApp' ı kaldırmadınız. Uygulamadan numara değişikliği yaparsanız eski numaradaki tüm mesajlar yeni numarada kullanılabilir. Eski numarayı alan sohbet geçmişine ulaşamaz. Ya da WhatsApp hesabını kapatma işlemini yapıp ondan sonra yeni numara alırsınız.

WhatsApp hesap kapatma nasıl yapılır? Uygulamadan Ayarlara girip hesaptan hesap sil seçeneğine dokunup onaylayınız.

Android cihazlar Samsung Galaxy S4 S5 S6 S7 S8 / Edge, Note, Galaxy A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7, J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8, LG, Huawei, iPhone 4s, iPhone 5s, iPhone 6s / Plus ve iPhone 7 / iPhone 8 iOS cep telefonlarda WhatsApp numara değiştirme ve bilgileri aktarma nasıl yapılır? Operatör üzerinden bir işlem yapılır mi diyorsanız eğer Avea, Vodafone ve Turkcell alakası olmayan bir durum.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kardelen
Kardelen - 1 ay Önce

Numaramı değiştirince başkasına attığım mesajlar silinir mi

Numara değişikliğinde atılan mesajlar silinir mi
Numara değişikliğinde atılan mesajlar silinir mi @Kardelen - 1 ay Önce

Silinmez

Duygu
Duygu - 1 ay Önce

Telefon numaramı değiştirmek istiyorum.Değiştirdiğimde eski numaramı alan kişi benim mesaj geçmişime fotolarıma vs erişebilir mi?

Eski numarayı alan mesajları görür mü
Eski numarayı alan mesajları görür mü @Duygu - 1 ay Önce

Whatsapp hesabınız açıkken yani kullanılan telefonda whatsapp aktifken numara değişikliği yaparsanız erişim olmaz. Ya da whatsapp hesabını kapatıp o şekilde sorun olmaz. Yani whatsapp / ayarlar / hesap / hesabımı silden...

A
A - 1 ay Önce

Numarayı değiştirdim önceki numaram wp hesabı kurduğunda benim konuşmalarım onda gözükür mü

Eski numarada mesaj geçmişi
Eski numarada mesaj geçmişi @A - 1 ay Önce

Eski numaranızda whatsapp hesap silme işlemini yapmadıysanız ve daha önce yedek alınmışsa olabilir... Whatsapp' a mail atınız.

--
-- - 2 ay Önce

Telefon ve hat (hattım kayıp) değişikliği yapıcam
1) Eğer telefon değişirse fakat numaram aynı kalırsa (aynı numaralı hattı çıkarttırarak) whatsapp konuşmaları geri gelirmi?
2) Numaramı değiştirirsem yeni telefonda whatsapp uygulamasından eski numara mı yazarak konuşmaları geri alabilirmiyim ?
3) Bu 2 durumda whatsapp üzerinden rehberdeki kişiler numaramı değiştirdiğimden haberdar olurmu ?

Hat değişimi veya yeni hat alındığında
Hat değişimi veya yeni hat alındığında @-- - 2 ay Önce

1- Yeni hat alındığında eğer whatsapp' ın geçmiş yedeği duruyorsa uygulamayı yüklediğinizde yedeği geri yükleme seçeneği çıkacaktır.
2- Yeni numara alırsanız geçmiş mesajlara ulaşamazsınız.
3- Cevabı andronova.net/whatsapp-musteri-hizmetleri/whatsapp-numara-degisikligi-yenilendi-h2683.html

Esin
Esin - 2 ay Önce

Sayın yetkili.telefon numarama sapık dadandı.whatsap üzerinden numara değiştirirsem sapık yeni numaramı görür mü?Engeli kalkar mı?Yazışmalarını silmedim savcılığa vermek için.Oda silmemişse eğer yeni numaram o yazışma da gözükür mü?

Numara değişikliği
Numara değişikliği @Esin - 2 ay Önce

Rehberde kayıtlı değilse sorun yok. Numara değiştirdiğinizde sorun olmaz. Whatsapp üzerinden numara değişikliğinde yazışmalar durur.

Nuri
Nuri - 2 ay Önce

WhatsApp numara değişikliği yapıldığında engellenen listesi yeni numaradaki WhatsAppda da gözükür mü?

Numara değişikliğinde engellenen kişiler listesi
Numara değişikliğinde engellenen kişiler listesi @Nuri - 2 ay Önce

Her şey olduğu gibi kalır...

zeynep külte
zeynep külte - 2 ay Önce

karşı taraf numarasını değiştirdi bana mesaj atarken eski kullandığı numaradaki ekran oluyo fakat bende yeni bir kişi gibi oldu ben eski mesajların gitmesini istemiyorum diğer eski konuşmadaki mesajlarşa bunu birleştiremez miyim öyle kalıcak mı?

Yavuz
Yavuz - 3 ay Önce

Demişsinizki yanlış anlamadıysam edki numarayı alan telefonda whatsapp kurduğunda yedekleme varsa sorar yükle derseniz sohbet geçmişi yüklenir
Ama whatsapp kesinlikle sohbet geçmişini tutmuyoruz diyor

Otomatik yedekleme
Otomatik yedekleme @Yavuz - 3 ay Önce

Yedeklemeyi kapatmadıysanız evet.

hakan
hakan - 3 ay Önce

mrb bisorum olcakti benim hattim kapalı ben eski numaramdaki hesabı yeni numaraya aktarmak istiyorum yeni numaradan numara deqistir yapildiqinda eski numaradaki whatsap qelirmi yani eski numarada whatsap doqrulanmis sekilde ben numara deqistiri yeni numarada ve ayni telefonda yaparsam eski no yerine eski nomu yazip yeni noya da yeni numarami yazsam eski hesabim qelirmi cünkü format attim tele hattim kapali olduqu icin doqrulama yapamadim eski whatsapa ulasmak istiyorum bi öneriniz var mi

Numara değişikliği şartı
Numara değişikliği şartı @hakan - 3 ay Önce

Numara değişikliği whatsapp uygulaması açık ve iletişim devam ediyorsa yapılabilir.

Yaren
Yaren - 4 ay Önce

Benim sorum şu hattımı değiştiricem yeni numara alıcam wp deki mesajlarım gider mi gmail hesabına yedeği var

Whatsapp numara değişikliğinde mesajlar silinir mi?
Whatsapp numara değişikliğinde mesajlar silinir mi? @Yaren - 4 ay Önce

Whatsapp uygulamasını silmeden yanei hattı takıp whatsapp uygulamasından numara değişikliği yaparak hiç bir veri silinmeden geçiş yapabilirsiniz.

Ceyhan develi
Ceyhan develi - 4 ay Önce

Ben eski numaradan numarayı degistirmedn önce msj atmıştim yinede o msj gidermi gönderdiğim kisiye

Eski numaradan mesaj
Eski numaradan mesaj @Ceyhan develi - 4 ay Önce

Karşı taraf aktif olduğu sürece evet.

Kemal
Kemal - 5 ay Önce

Arkadaşımla konuşuyordum arkafaşım bir süreliğine abisi ile telefonu değişti ve bu sürede numarasıda değişti abisininki ile bizim konuştuklarımızı abisi görürmü

zübeyir
zübeyir - 8 ay Önce

ben numara değiştir yaparak yeni numarama eski hesabımı aktardım.eski hattımın üstüne tekrar whatsapp açılmak istense mesaj yedeği karşımıza çıkarmı? yoksa numara değiştir yapınca bütün bilgiler yeni numaraya aktarılırmı?

Adsız
Adsız - 8 ay Önce

Diyelim iOS'dan androide geçeceğim, androide yeni hat alacağım, numarayı değiştir diyip andoiddeki numarayı yazınca iostaki mesajlar androide aktarılıyor mu?

Eski telefondakileri yeni telefona taşıma
Eski telefondakileri yeni telefona taşıma @Adsız - 8 ay Önce

Kullanılan telefona yeni hattı takıp açık olan whatsapp uygulamasından numara değişikliği yapıp daha sonra yedek alıp diğer telefona hattı takıp uygulamayı yüklerken yedeği geri yükleyin.

buse
buse - 8 ay Önce

merhaba ben numaramı değiştireceğim ve wp konuşmalarımın gidip gitmeyeceğini merak ediyorum eğer yeni hat aldığımda wp de numara değiştir kısmından yeni numaramı ekleyip herşey kaldıgı gibi devam ediyorsa değiştirmeyi düşünüyorum