WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?

facebook müşteri hizmetleri

WhatsApp telefon numarası değiştirme Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom / Avea nasıl yapılır? Numaramı değiştirdiğimde fotoğraflar, videolar ve mesajlarım silinir mi? Silinmeden taşıma aktarma.

WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?
Müşteri Hizmetleri 21 Ekim 2016 Cuma 15:24

banner192

WhatsApp' ta numara değiştirma nasıl yapılır? WhatsApp mesajlarım silinmeden numara nasıl değiştirilir? Numara değiştirmede her hangi bir şey silinir mi? Telefon numarası değiştiğinde neler silinir? Android Samsung Galaxy S4 S5 S6 S7 / Edge, Note, Galaxy A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7, J1 J2 J3 J4 J5 J6 J7 J8, iPhone 4s, iPhone 5s, iPhone 6s / Plus ve iPhone 7 iOS cep telefonlarda, WhatsApp numara değiştirme ve bilgileri aktarma nasıl yapılır? Avea, Vodafone ve Turkcell.


WhatsApp numara değiştirince mesajlar silinir mi?


WhatsApp' ta numara değiştirme de her hangi bir şey silinir mi? Eğer numara değiştirme seçeneği ile işlem yaparsanız, WhatsApp hesabınızdan her hangi bir şey silinmez.

WhatsApp> Menü> Ayarlar> Hesap> Numara değiştir. İleri tuşuna dokunup, numara değiştirme ekranına geçiniz. Açılan bölüme eski telefon numaranızı ve aşağı tarafa da yeni telefon numaranızı yazınız. Son işlem değiştirdiğiniz telefon numarasını doğrulama. Yeni numaraya gelecek doğrulama kodunu yazarak işlemi tamamlamış oluyursunuz.


WhatsApp telefon numarası değiştirme


WhatsApp telefon numarası değiştiğinde geçmiş silinir mi?
WhatsApp telefon numarası değiştirme
numara nasıl değiştirilir
 

WhatsApp telefon numarası değiştiğinde geçmiş silinir mi?


Uyarı: WhatsApp hesabınızı yeni numaraya aktarma da "Numara Değiştir" seçeneğini kullandığınızdan emin olunuz. Eğer numara değiştir özelliğini kullanmadan yeni telefon numarasını doğrularsanız eski hesabınızdaki bilgileri yeni numaranıza aktaramazsınız. Yani eski numara üzerinden işlemleri başlatılacak. Yeni numaradan her hangi bir işlem yapılmayacak.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Erdem - 4 ay önce
Benim sorum şu numaramı degistirdim eski numaram neticede arkadaşlarımda kayıtlı onlar eğer bana msj atarsa yeni numarama bu msj gelecekti
Misafir Avatar
Numaramı değiştirdim eski numaradaki mesajların gelmesi - 4 ay önce @Erdem
Eski numaranız ile hala whatsapp aktif ise gelir ama değilse gelmez yani numaraya özgü bir durum. Örnek telefon numarasını kapattınız ama whatsapp' ı kaldırmadıysanız yani doğrulanmış bir hesapta kullanıma devam eder.
Avatar
burakk - 4 ay önce
Numara degistirme yaptim. Ancak eski nunara da halen aktif kardesim kullaniyor. Benin yeni nunarada yaptigim whatsapp yazismalari eski nunarayada gider mi?
Misafir Avatar
Eski numaraya mesajlar gider mi - 4 ay önce @burakk
Whatsapp' ta doğrulama yapılmış hesaplar hat kapalı olsa dahi kullanılabilir. Ama uygulama silindiğinde artık kullanılamaz. Numara değişikliğinde yeni numaranın yeni hesabı olduğundan bu şekilde bir durum olmaz.
Avatar
Duygu - 3 ay önce
Ben bi sapik yüzünden tlf numarami değiştirdim ama vatsap hesabindan degisturince numarayı o kişiye de gider mi numaram..O kişi kayıtlı ama engelliydi
Avatar
Duygu - 3 ay önce
Ben bi sapik yüzünden tlf numarami değiştirdim ama vatsap hesabindan degisturince numarayı o kişiye de gider mi numaram..O kişi kayıtlı ama engelliydi
Misafir Avatar
Numara değişikliğinde bilgi mesajı - 3 ay önce @Duygu
Numara değişikliğinde her hangi bir bildirim gitmemekte.
Avatar
Osman - 1 ay önce
Merhaba ben numara degisikligi yaptim eski numaramla kullandigim whatsaptan hesabimi sildim sebep olarak numara degisikligini secmeme ragmen ve whatsabi kaldirdim. Ardindan tekrar yukleyip yeni numaramla giris yaptim sohbet gecmisimi eski numarami kullanacak kisi gorebilir mi
Misafir Avatar
Whatsapp numara değişikliğinde mesajlar - 1 ay önce @Osman
Numara değişikliğinde daha önce sohbet ettiğiniz kişilerle olan mesajlar karşı tarafta eski numara üzerinden görülür.
Avatar
Ayşe - 3 hafta önce
Eski numaramı kapattım hesabım hala aktif sim kartsızken bile çalışıyordu şimdi yeni numaramı aktifleştirmek istiyorum önceki gruplardan çıkar miyim ya da kisilerim silinir mi?
Misafir Avatar
Birden fazla whatsapp hesabı kullanma - 3 hafta önce @Ayşe
Çoklu whatsapp kullanımında sorun olmaz ama aynı telefonda çoklu işlem yapılamazsa diğeri gider!
Avatar
furkan - 3 hafta önce
merhaba lütfen yardımcı olurmusunuz benim arkadaşım whatsapp rehberimde fotoğrafı var ama son görülmesi ve durumu felan yok bunun nedeni ne olabilir ?
Misafir Avatar
Durum sorunu - 3 hafta önce @furkan
whatsapp durum göremiyorum şeklinde aratabilirsiniz.
Avatar
furkan - 3 hafta önce
2. olarak dabunada cevap verin lütfen arkadaşım wp yi silmişti tekrar yüklediğinde farklı bir numara ile giriş yaparsa benim haberim olurmu yoksa onu yine çevrimiçi felan görebilirmiyim nasıl değişiklikler olur ?
Misafir Avatar
İkinci numara? - 3 hafta önce @furkan
Net anlayamadık? Whatsapp hesabı numara ile işlem yapılır yani farklı bir numara farklı bir hesap demek ve rehberde kayıtlı kişiler durumu açıksa görebilir!
Avatar
furkan - 3 hafta önce
2. soruma verdiğiniz cevap şumu yani farklı bir numarayla girerse onu asla göremem rehberimde değilmi dorularsanız iyi olur, peki wp den numara değiştir seçeneğini kullanıp yaparsa bu işlemi onu görebilirmiyim aktif yani yada haberim olurmu ?
Misafir Avatar
Numara değişikliğinde bildirim - 3 hafta önce @furkan
Numara değişikliğinde bildirim gitmez ama kişinin eski numarasındaki whatsapp geçmişi kalır
Avatar
furkan - 3 hafta önce
ve rahatısz ediyorum ama lütfen kusuruma bakmayın dediğim kişi yeni numara ile kayıt yaparsa direk numara yenileme işlemini kullanmadan eski numarasına ait hesap da ne gibi değişiklikler olur çok teşekkür ederim..
Misafir Avatar
Ek bilgi - 3 hafta önce @furkan
Ek olarak doğrulanmış bir whatsapp hesabında numara kapansa ya da numara değişikliği yapılsa telefonda whatsapp silinmezse kapanan ya da değişen numara üzerinden kullanıma devam edilir
Misafir Avatar
Yeni whatsapp hesabı - 3 hafta önce @furkan
Numara değişikliğinde whatsapp geçmişi silinmez eğer açık olan (eski numara ile) whatsapp hesabından numara değişikliği yapılmazsa yeni numara dan sıfırdan hesap açılır
Avatar
furkan - 3 hafta önce
yani kısacası ben onun rehberinde kalırmıyım bu istek ona bağlı herhalde ve ben o eski hesabına mesaj atsamda yenilediği numaraya gidermi yani iletişimimiz kesilmez değilmi
Misafir Avatar
Kişi bilgileri - 3 hafta önce @furkan
Numara değiştirdiyse evet sohbet geçmişi kalır ve tüm yazıştığı kişi ve paylaşımlar kalır.
Avatar
furkan - 3 hafta önce
hocam yeni numaradan 0 hesap yazmışsınız yani kayıtlı kimse kalmıycak o halde ve benimde yeni numarasından haberim olmucak yani o isterse ancak beni ekleyebilicek çünkü yeni numara alırsa yeni numarası bende olmcıak
Misafir Avatar
Evet - 3 hafta önce @furkan
Evet kişi whatsapp' ta numara değişikliği yapmamışsa yeni numarada hiç bir sohbet bilgisi olmayacak. Karşı tarafta aynı zamanda numara değişikliğini bilmeyecek!
Avatar
furkan - 3 hafta önce
ve Allah razı olsun çok yardımcı oluyorsunuz.
Avatar
Nisa - 3 hafta önce
Slm kendimizin kulladigi whatsabi bi baska tlf dan tekrar acilirmi yada bi baska bnm numaram ustundn whatsap acarmi
Misafir Avatar
Birden fazla whatsapp - 3 hafta önce @Nisa
Bir cep telefonu numarasından bir whatsapp hesabı açılır.
Avatar
sema - 2 hafta önce
geçici olarak yurtdışındayım. orada yeni internet hattı aldım türk hattımı çıkardım. whatsapp hesabımı herhangi bir aktarma veya tanımlama yapmadan kullanabiliyorum. sorun olurmu
Misafir Avatar
Sorun olmaz - 2 hafta önce @sema
Whatsapp uygulamasını kaldırmadığınız ve değişiklik yapmadığınız sürece sorun olmaz
Avatar
Ayşe - 1 hafta önce
Eski numaradaki yazışmaları birinin görmesi mümkün mü
Misafir Avatar
Eski numaradaki yazışmalar - 1 hafta önce @Ayşe
Mevcut telefondan kalktıysa sadece mahkeme kararı ile...