WhatsApp parmak izi okuyucu açma kapatma iPhone

WhatsApp Touch ID ve Face ID kullanıma açıldı. Artık WhatsApp parmak izi okuyucu ile kullanma ve Face ID çalıştırma uygulamaya eklendi. Peki WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl açılır?

WhatsApp parmak izi okuyucu açma kapatma iPhone
müşteri hizmetleri

Baya bir zamandır gündeme gelen WhatsApp uygulaması parmak izi ve yüz tanıma sistemi özelliği nihayet iOS uygulamasına eklendi. Artık desteği olan iPhone telefonlarda WhatsApp' a girerken parmak okutma veya yüz tanıtma işlevi kullanılabilecek.

WhatsApp şifrelemeye Face ID ve Touch ID eklendi. Güncelleme yaptınız mı? İlgili WhatsApp sürümü 2.19.20 olarak güncelleyebilirsiniz. Ekranınıza güncelleme uyarısı gelmemiş olabilir. Bundan dolayı App Store' den kontrol ediniz.

Uzunca bir süredir test edilen özellik, WhatsApp iOS 2.19.20 güncellemesi ile beraber nihayet kullanıcılara sunuldu. Peki WhatsApp parmak izi okuma Android telefonlara geldi mi?

WhatsApp yüz tanıma açma kapatma ve parmak izi eklendi!

WhatsApp Touch Android ve WhatsApp Face ID Android' e henüz gelmedi. Kısa sürede gelecektir. Genelde Android' e gelen yenilikler daha sonra iPhone' a gelirdi. 

Parmak izi tarayıcısı ve yüz tanıma aktif edildikten sonra yine mesaj bildirimleri ekrana düşmeye devam edecek. WhatsApp kilit zamanlaması yapıldığında örnek 1 dakika sonrasında veya 15 dakika sonrasında kilit devreye girecek. Bu yenilikle artık WhatsApp için ek bir güvenlik gerekmeyecek. Eskiden WhatsApp şifreleme uygulamaları Android için kullanılırdı. Artık bu şifreleme uygulamalarına gerek kalınmıyacak.

WhatsApp parmak izi okuyucu açma kapatma iPhone

WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl açılır?

  • App Store' yi açıp WhatsApp güncellemesini yapınız. Yeni sürüm yüklendiyse aşağıdakilerle devam edelim...
  • WhatsApp uygulaması ayarlarını açınız.
  • Hesap bölümüne dokunun.
  • İlk tercih yani gizlilik giriyoruz.
  • Alta doğru inip "ekran kilidi" dokunuyoruz.
  • Touch ID iste veya Face ID iste butonunu açınız.
  • İlgili seçeneklerdeki "anında" ve "1 dakika, 15 dakika veya 1 saat sonra" tercihlerinden birine dokunun. 

WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl açılır?WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl kapatılırWhatsApp yüz tanıma açma kapatmaWhatsApp yüz tanıma nasıl açılırwhatsapp touch açma kapatma

WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl açılır, WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl kapatılır ve WhatsApp yüz tanıma açma kapatma nasıl yapılır gibi soruları bu haberde cevapamaya çalıştık. Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 11:47
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri