Whatsapp sohbet şifreleme nasıl yapılır?

Whatsapp sohbet şifreleme nasıl yapılır? Whatsapp uçtan uca şifreleme nasıl yapılır? Whatsapp şifreleme nasıl yapılır? Whatsapp güvenlik adımları nelerdir?

Whatsapp sohbet şifreleme nasıl yapılır?
müşteri hizmetleri

Whatsapp sohbet şifreleme nasıl yapılır? Whatsapp uçtan uca şifreleme nasıl yapılır? Whatsapp şifreleme nasıl yapılır? Whatsapp güvenlik adımları nelerdir? Whatsapp iki kişi arasındaki sohbeti şifreleme nasıl yapılır? Whatsapp sohbet şifreleme resimli anlatım.

Whatsapp'ın en son yaptığı güncelleme ile artık iki kişi arasındaki sohbeti şifreleme yaparak daha güvenilir bir hale getiriyor? Whatsapp üzeirnden yapılan bu şifrelemenin adı uçtan uca şifreleme. Uçtan uca şifreleme ile karşınızdaki kişi ile sizin aranızdaki sohbet, fotoğraf, video ve geçmiş konuşmaların hepsi şifrelenir. 
 

Whatsapp uçtan uca şifreleme nasıl yapılır?


Whatsapp'ta uçtan uca şifreleme yapılabilmesi için karşınızdaki mesajlaştığınız kişinin de sizinde aynı Whatsapp sürümünü kullanmanız gerekiyor. Whatsapp'ın son sürümünü kullanıyorsanız eğer bu şifrelemeyi kullanabilirsiniz. Whatsapp uçtan uca şifreleme ile karşınızdaki kişi ve sizin aranızda geçen konuşmaları ikinizden başka kimse göremez. Whatsapp dahi bu konuşmaları görüntüleyemez. Mesajlarınız kilit ile güvene alınmıştır. Ek bir güvenlik adımı için siz ve karşınızdaki kodlar olmadan bu bilgileri kimse göremez. Uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirdiğinizde tekrar kapatma gibi bir işlem gerçekleştiremezsiniz. 

Whatsapp üzerinden uçtan uca şifrelemeyi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.  Öncelikle Whatsapp uygulamasını açarak şifrelemeyi gerçekleştireceğiniz kişinin profiline dokunmanız gerekiyor. 

Whatsapp uçtan uca şifrleme


Karşınızdaki kişinin profiline dokunduktan sonra Şifreleme alanına dokunuyoruz.

Whatsapp sohbet şifreleme


Güvenlik kodu ekranında yapmamız gereken işlem çok basit bir işlem. Aşağıda gördüğünüz kendi kodunuz. Şifreleme yapacağınız kişi üzerinden de bu ekrana kadar geliyoruz. QR Kodu tara dediğinizde işlem tamamlanacaktır. Eğer sohbet şifrelemeyi yapacağınız kişi yanınızda değilse 60 karakterli kodu karşı taraftaki kişiye ileterek şifrelemeyi etkinleştirebilirsiniz. 
 

Whatsapp iki kişi arasında şifreleme

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 17:47
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit
Halit - 1 yıl Önce

Acil şifrelemesi kaldırmak istiyorum

Anlaşılmadı
Anlaşılmadı @Halit - 1 yıl Önce

Şifre kaldırma nedir?

Adım Mustafa
Adım Mustafa - 3 yıl Önce

murat
murat - 3 yıl Önce

Acilen şifre kaldirmak istiyorum

murat
murat - 3 yıl Önce

Acilen şifre kaldirmak istiyorum

murat
murat - 3 yıl Önce

Whatsapp şifre kaldirmak istiyorum

Pelin
Pelin - 3 yıl Önce

Rehberde kayıtlı değil ise uçtan uca şifreleme bildirimi gider mi ?

şifre  washaf
şifre washaf - 3 yıl Önce

Yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz. Yorum yazarken lütfen aşağıda yazılan uyarıları göz önünde bulundurunu whasf şifre istyom


Teknoloji haberleri