"WhatsApp sürekli olarak duruyor" hatası

WhatsApp sürekli olarak duruyor uyarısı ile karşımıza çıkan bu sorun için çözümü nedir? Whatsapp uygulamasında karşılaşılan bir sorunu bu haberimizde çözmeye çalışacağız.

"WhatsApp sürekli olarak duruyor" hatası
müşteri hizmetleri

WhatsApp uygulaması en çok kullanılan mesajlama uygulamalarından biridir. Son dönemde bu popüler uygulamada bazı hatalar kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu hatalardan biri olan ve haberimizde sizlere çözümünü yayınlayacağımız "WhatsApp sürekli olarak duruyor" hatası olacak.

Aşağıdaki önerinin dışında cihazda virüs taraması yapınız. Dahili depolama alanının yeterli olup olmadığını kontrol ediniz. Whatsapp uygulamasını silip tekrar yükleyip deneyiniz. Son olarak cihazı fabrika ayarlarına döndürüp deneyiniz. Tabi önemli veriler varsa yedeğini alıp yapabilirsiniz.

WhatsApp sürekli olarak duruyor çözümü

"WhatsApp sürekli olarak duruyor" sorunu nasıl çözebileceğiniz bu haberimizde yer alacaktır. Uygulama son zamanlarda getirdiği yeni özelliklerle güncelleme sürelerini oldukça kısaltmış görünmektedir. Bu haberimize konu olan hatayı uygulamanın beta yani stabil olmayan sürümünü kuran kullanıcılar daha fazla karşılaşmaktadırlar. Sizde uygulamanın geliştiricileri arasında olup beta sürümüm yükleme yetkiniz bulunuyorsa her beta sürüm güncelledikçe bu hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer uygulamanın beta sürümüne kayıt olmak veya var olan kaydınızı kaldırmak istiyorsanız Google Play uygulamasında yer alan Beta bölümünden yapabilirsiniz.

"WhatsApp sürekli olarak duruyor" hatasının resmi aşağıdaki resimdeki gibi görünmektedir.

WhatsApp durduruldu hatası

Yukarıdaki resimde yer alan hatayı kullanıcılar genellikle herhangi bir sohbeti silmek istediklerinde, her hangi bir sohbete giriş yapmak istediklerinde, Uygulamanın rehberine herhangi bir kişi eklemek istediklerinde veya kayıtlı olmayan bir kişiden mesaj aldıklarında bu hatayı genellikle alabilmektedirler. Bu hata karşınıza geldiğinde yapabileceğiniz ilk çözüm önerimiz google play store ekranında güncellemeleri kontrol etmenizdir.

Google Play Store uygulamasına girdiğinizde sol bölümde yer alan Uygulamalarım ve oyunlarım başlığına tıklayınız. Bu ekranda whatsapp için yayınlanan herhangi bir güncelleme varsa görünecektir. Eğer bu erkanda uygulamanız bulunuyorsa Güncelle yazısına tıklayarak uygulamayı güncelleştiriniz. Ardından whatsapp uygulamasını yeniden başlatınız.

Yukarıda işlem sorununuzu çözemediyse yapabileceğiniz çok da fazla bir işlem bulunmamaktadır. Eğer Beta sürüm kullanma yetkiniz yok ise ve yayınlanan herhangi bir yeni güncelleme olmadığı halde bu hatayı alıyorsanız yapmanız gereken beklemektir. Çünkü hata sizin cihazınızdan kaynaklanmamaktadır. Yazılım kod kaynaklı bir hata olduğu için uygulamanın yeni güncellemesini beklemek zorundasınız. Yeni güncelleme gelene kadar rehberinizde bulunan kişiler ile whatsapp yazışması yapabilirsiniz.

Bu gibi ve benzeri sorunlarda güncel sürümü kullandığınızdan ve telefonun işletim sisteminin güncel olduğundan emin olunuz. Bazı cihazlar eski Android / iOS sürümü kaynaklı uyumsuzluklar görülebilmekte. Yukarıdaki adımlar Android Samsung, LG, HTC, Sony Xperia, Huawei, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 5 ve diğer telefonlar için denenebilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 18:32
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri