WhatsApp tablet sürümü geliyor

WhatsApp artık tabletlerde kullanılabilecek. Tablette WhatsApp kullanımı için beta bir sürüm yayınlanıyor. Ama yine sim kart şartı var. Yani sim kart girişli tablet olması gerekiyor.

WhatsApp tablet sürümü geliyor
müşteri hizmetleri

Tüm dünyadaki en popüler sohbet ve görüntülü konuşma uygulaması olan WhatsApp akıllı telefonlar ile birlikte şimdi Android işletim sistemine sahip olan tabletlerde yer alıyor.

Android işletim sistemine sahip olan WhatsApp'larda Google Play Store üzerinde WhatsApp uygulaması yer almaz iken harici yöntemler ile uygulama tabletlere kuruluyordu. Ancak yeni gelişmeler ve WhatsApp tarafından alınan karar ile birlikte artık tabletlerde de kullanılabilecek WhatsApp beta sürümü yayınlanıyor.

WhatsApp ilk olarak 8 yıl önce Android işletim sistemlerinde yer almış ancak daha sonra alınan karar ile birlikte kaldırılarak destek verilmemeye başlanmıştı. Yeni gelişmeler ve her hafta gelen güncellemeler ile birlikte WhatsApp beta bir sürüm ile Android işletim sistemine sahip olan tabletlerde de yer almaya başlıyor.

WhatsApp tablet sürümü geliyor

WhatsApp sim kart olan tabletlerde yer alacak

Evet WhatsApp artık tabletlerde yer almaya karar verdi ancak tek bir şartı var; sim kart. Eğer tabletinizde WhatsApp uygulamasını kullanmak istiyorsanız sim kart yuvası olan bir tablete sahip olmanız gerekiyor.

Tabletinizi kullanırken WiFi bağlantısını kullanıyor olmanıza rağmen WhatsApp kullanmak istiyorsanız yine de sim kart kullanıyor olmanız gerekiyor. WhatsApp bu şart ile birlikte sim kart yuvasına sahip olan tablet modellerinde Store üzerinden uygulamayı indirme imkanı sunacak. Eğer WhatsApp'ı harici olarak sıkıntılar içerisinde kurmak ve kullanmak istemiyorsanız sim kart yuvasına sahip bir tablet ile kullanabilirsiniz.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR