WhatsApp virüsü Martinelli' ye dikkat

WhatsApp uygulamasına virüs bulaşır mı? Virüs bulaşan hesap nasıl temizlenir? WhatsApp üzerinde dolaşan bir video ile kullanıcılara virüs gönderiliyor. Paylaşımda sahte virüs tehlikesini hesaplarda dolaşıyor.

WhatsApp virüsü Martinelli' ye dikkat
müşteri hizmetleri

Twitter, Instagram ve Facebook sosyal ağlardan sonra şimdi de WhatsApp‘ ta virüslü haberler tekrar gündeme geldi. Geçmiş dönemde çıkan bir virüs tekrar WhastApp' a geri geldi.

Virüslü paylaşım! WhastApp virüsünün adı "Martinelli". Uyarı amaçlı görülen bir video paylaşılarak sende arkadaşlarını bu mesajla uyar şeklinde paylaşımlara teşvik edilen virüslü paylaşım yayılmaya devam ediyor.

Tabi bu tarz paylaşımlar geçmişte çokca vardı. Ama virüs yerine farklı amaçlarla yapılan paylaşımlar, yeni bir boyuta ulaştı.Sahte WhatsApp uygulaması için bir ibareninde yer aldığı bu mesajlarda hesabını korumak için "WhatsApp Gold" uygulamasını yüklemeleri öneriyorlar. Bu uygulama tehlikeli boyutlara sahip.

WhatsApp virüsü Martinelli' ye dikkat

WhatsApp virüsüne dikkat!

WhatsApp hesabıma virüs bulaştı! Paylaşımda yer alan örnek videoyu açmaya çalışan kullanıcılar telefona virüs bulaştırıyor. Virüs Android telefonları hedef aldı. WhatsApp' ın sahte birden çok uygulmaları bulunmakta. Emin olmadığınız ve Google Play dışında bir mağazadan uygulama indirmemeniz önerilir. www.andronova.net

Sahte WhatsApp uygulamalarından bazıları "WhatsApp profilime kim bakmış", "WhatsApp çevrimdışı okuma" ve "WhatsApp+".

WhatsApp virüs temizleme: Telefonuza virüs bulaştıysa ilk önce internet bağlantınızı kesiniz. Sonra güncel bir virüs programı ile tarama yapınız. Ya da telefonun verilerinin yedeğini alıp, alınan yedeği bilgisayarda güncel iyi bir virüs programı ve programları ile virüs taraması yapıp sonra cihaza format atıp temiz verileri telefona aktarınız. WhatsApp şikayet hattı olarak yardım sayfasındaki iletişim bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 18:30
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri