WhatsApp Web' e giremiyorum açılmıyor

WhatsApp' a web üzerinden giremiyorum giriş problemi için ne yapılmalı? İlk önce sorunu analiz etmeliyiz. Bilgisayardan ve mobil cihazlardan tarayıcı üzerinden giriş yapmaya çalışınız. Örnek Chrome' den.

WhatsApp Web' e giremiyorum açılmıyor
banner192

Teknolojinin gelişmesiyle akıllı telefonlar her yediden yetmişe her birey için vazgeçilmez oldu. Artık fotoğraf, video, dosya ya da mesajlar akıllı telefonu ve internet bağlantısı olan herkes tarafından bir başka kişiye hızlı bir şekilde gönderilebiliyor. Whatsapp uygulaması bu anlamda bir ilki başarmış ve kendini sürekli güncelleyerek rakip uygulamaların önüne geçmiştir. 2014 yılı içerisinde Whatsapp uygulamasının web kullanımına uygun hale gelmesi de önemli bir güncellemeydi.

Whatsapp Web ile uygulama daha kullanışlı hale geldi: Artık whatsapp web sayesinde uygulamanın internet sitesinde verdiği barkodu akıllı telefon kamerasına okutan herkes uygulamayı bilgisayarlarında da kullanabiliyor. Kullanımın artması ve sistemin zaman zaman yetersiz kalması ya da yoğun kullanımdan dolayı whatsapp web sistemine girişte de bir takım sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Whatsapp Web giriş sorunu neden oluşur?

Whatsapp kullanıcı öncelikle hem bilgisayarında hem de telefonunda aktif internet bağlantısı olduğunu kontrol etmelidir. İnternet yoksa erişimde olmaz. Eğer halen giriş yapamıyorsa bu durumda hem telefonundan hem de bilgisayarından whatsapp uygulamasını kapatıp yeniden açması gerekir. Bu işlemden sonrada hala giriş yapamıyorsa bu durumda telefonundan whatsapp uygulamasının aktif olup olmadığını kontrol etmek amacıyla bir deneme mesajı göndermelidir. Eğer telefonunda whatsapp uygulaması sorunsuz çalışıyorsa problem uygulamadan kaynaklıdır. Bu durumda kullanıcının yapacağı tek şey whatsapp yönetimine mesaj atmak ve sorunun çözülmesini beklemektir. 

facebook müşteri hizmetleri
WhatsApp Web' e giremiyorum açılmıyor

Whatsapp Web giremiyorum sorunu için çözüm

Windows yüklü bir bilgisayardan ve cep telefonun Google Chrome veya Safari tarayıcısından Whatsapp web sürümüne giriş yapmaya çalışınız. Başka internet ağından veya cep telefondan deneyiniz. Belki genel bir sorun olabilir. Farklı yerlerden de deneyiniz. Cihazda açık kalmış bir oturum var mı diye Whatsapp uygulamasından bakınız. Buraya Whatsapp / Ayarlar /Whatsapp web / masaüstü kısmından giriniz.

Hala sorun yaşıyorsanız cep telefondan da kontrol ettiyseniz Whatsapp iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 01:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mirali Alizade
Mirali Alizade - 1 hafta Önce

bende yaziyorki bilgisayarinizda aktiv bir internet olub olmadigini kontrol et, bende internet var..sadece whatsapp webe girmiyor,ve sorun bilgisayarinizda internetin olmadigini soyluyor..ne yapa bilirim? sorun Whatsappin kendisindenmi yoksa benim bilgisayarimdanmi? bende internet var,niye bilgisiyarinizda internetin aktiv olub olmadigina bakin diyor? sizin bilgisayarinizda simdi whatsaap web calisiyormu? yardimci olursaniz sevinirim.

Test edin
Test edin @Mirali Alizade - 1 hafta Önce

Test için cep telefonun tarayıcısından denenebilir...

Elif sonmez
Elif sonmez - 2 hafta Önce

Watsap WEP açılmıyor neden

Uyarı var mı ne geliyor
Uyarı var mı ne geliyor @Elif sonmez - 2 hafta Önce

Sorunu tam yazmamışsınız?

Hasan güneş
Hasan güneş - 1 ay Önce

Giriş yasaklandı diyor num kabul etmiyor

Aylin toksan
Aylin toksan - 6 ay Önce

Vatsapa giriş yapamıyorum sorun nerde bilmiyorum