WhatsApp yanlışlıkla silinen mesajları geri getirme

Android telefonlar için yeni bir WhatsApp özelliği yolda. Yeni güncelleme ile artık yanlışlıkla silinen fotoğrafları, videoları ve mesajları geri alma mümkün olacak. Bir nevi veri kurtarma özelliği geliyor.

WhatsApp yanlışlıkla silinen mesajları geri getirme
banner192

Silinen mesajları geri getirme: WhatsApp' a gelecek bir güncelleme ile artık yanlışlıkla silinen mesajları geri alınabilecek. Bu özellik ile silinen tüm veriler geri getirilebilecek. Bazen yoğun mesaj bildirimleri veya telefonda yeterli depolama alanı olmaması nedeniyle yanlışlıkla silinmiş mesajları daha sonra geri getirebilirsiniz.

Bu özellik kafalarda soru işaretine neden oldu. WhatsApp, silinen mesajları saklıyor mu?

Facebook ile akıllara düşen veri güvenlik sorunu, WhatsApp içinde geçerli midir! WhatsApp silinen verileri kurtarma özelliği için henüz net bir açıklama yapılmadı. Verilerin saklanması neye göre yapılmakta bilinmemekte.

Önceki sürümlerde buna benzer bir durum vardı. Telefona gelen medyayı eğer açmazsanız yani indirmezseniz 30 gün içerisinde daha sonra tekrar görüntüleyebiliyorsunuz. İndirilen fotoğraf veya video daha sonra WhatsApp tarafından sunuculardan siliniyordu. 

facebook müşteri hizmetleri

WhatsApp silinmiş mesajları geri getirme güncellemesi

WhatsApp yanlışlıkla silinen mesajları geri getirme

Mevcutta silinen sohbet geçmişi nasıl geri alınabiliyor? Bir kişi ile yaptığınız yazışmayı sildiniz. O an için önemsiz mesajlardan biriydi. Ama daha sonra önemli bir duruma gelebiliyor. Örnek mahkemelik yani yasal durumlarda. Bu durumda daha önce WhatsApp yedekleme hizmetini açtıysanız, WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yüklediğinizde size sohbet geçmişinin bir kopyasının olduğunu belirtiyor. Eğer yedek alma açılmamışsa bu seferde veri kurtarma programları devreye giriyor.

Peki şu an ki durum ne olacak? Gelen görüntülendiğinde yani açtığınızda WhatsApp silmek yerine uygulamaya kayıt ediyor. Bakalım yeni özellik kullanıcılarından tam not alabilecek mi? Gizlilik endişesi giderilebilecek mi?

WhatsApp fotoğraflar geri alma, videoları geri alma ve sohbet geçmişi geri getirme artık çok kolay olacak. Uygulama sorunları için WhatsApp müşteri hizmetleri ya da WhatsApp iletişim hattı olmadığından özel destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR