WhatsApp yüksek öncelikli bildirimler nedir?

WhatsApp uygulamasına yeni bir özellik ekleniyor. Artık önemli mesajları kaçırmayacaksınız. Önemli kişilerden gelen mesajlar telefonda sabitlenecek. Şu an bu özellik Android telefonlarda olacak. Peki iPhone?

WhatsApp yüksek öncelikli bildirimler nedir?
müşteri hizmetleri

WhatsApp, yeni bir özellikle yine gündemdeki yerini koruyor. Sık sık yaptığı güncellemelerle olumlu tepkiler alan WhatsApp, şimdide önemli bildirimler için bazı yenilikler yaptı. Bazı kullanıcılar için bu değişim hoşuna gidebilir. 

Yüksek öncelikli bildirimler ne demek? Bildirimlerde yakında güncelleme olacak. Artık önemli kişilerden gelen mesajları kaçırmayacaksınız. Anlık bildirimlerde yapılan değişiklikle artık öncelik sıralaması yapılabilecek. Daha önce eklediğiniz önemli kişilerden gelen mesajlar ekranın üst tarafında sabitlenecek.

Yüksek öncelikli bildirimler nasıl kullanılır? Yeni özellik bir Pin özelliğine benziyor. Favoriler özelliği gibi seçtiğiniz kişiler, öncelik listesinde yer alacak. Bu güncelleme ile bu sorunda ortadan kalkmış olacak.

Yüksek öncelikli bildirimler nasıl kullanılır?

WhatsApp yüksek öncelikli bildirimler nedir?

Bu özellik niye geliyor? Önemli ya da önemsiz çok sayıda mesaj gelmekte. Hele hele birden fazla gruplara dahilseniz. Sürekli gelen mesajlardan rahatsız olduğunuzda ya engelleme yolunu seçiyorsunuz ya da önemsememe yolu. İşte bu yüzden önemli mesajlar gözden kaçabiliyor. 

WhatsApp' ta ki yeniliğin adı "Yüksek öncelikli bildirimler". Şu an için Android telefonlar için test aşamasında. Beta sürümü 2.18.117 olarak açıklandı. Bu sürümü destekleyen Android cihazlar ise en az Android 5.0 sürüme sahip olması gerekiyor.

Yüksek öncelikli bildirimler Android iPhone

Yüksek öncelikli bildirimler iPhone' a gelecek mi? Ne yazık ki hayır. Nedeni Apple' ın iOS' da bu şekilde bir opsiyana izin vermemesi. Belki ilerleyen zamanda bi ihtimal gelebilir.

Yeni özellik "Yüksek öncelikli bildirimler" den yararlanmak istiyorsanız test kullanıcısı olmanız gerekiyor. Beta kaydı için iletişim adresi play.google.com/apps/testing/com.whatsapp

WhatsApp yüksek öncelikli bildirim

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 14:41
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri