WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

WhatsApp telefon numarası değiştirme için neler yapılır kısa maddelerle anlatmaya çalıştık. Umarım yeni numarayı eklerken eski numarayla alakalı sıkıntı yaşamazsınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp numara değiştirme resimli anlatımda içeriğimize isterseniz sorularınızla şekillendirebilirsiniz. Örnek iPhone’ dan nasıl yapılır şeklinde verildi ama Samsung ve bir çok telefonda işlemler aynı mantıkla ilerlemekte. Lakin operatör değişimlerimde örnek Turkcell’ den Türk Telekom’ a geçişte doğrulama kodu gelmiyorsa bunun nedeni güvenlikle alakalı belli bir günün dolması gerektiğidir. Bu Vodafone içinde aynı prosedürle ilerlemekte.

Bir başka durumsa mobil operatörden kaynaklı sorun çıkma olasılığı bulunuyor. Bildirim mesajlarının ulaşmaması nedeniyle kodun gelmediği kullanıcılar görülmekte. Bu bazen kullanıcının kendisinin yanlışlıkla yaptığı bir işlem bazende operatörde görülen bir hata.

Hattın faturasının ödenmemesi veya faturasız hatta TL olmaması nedeniyle kod gelmeme sorunları görülür. Değiştirme işleminin gerçekleşmesi için doğrulama kodu gelmesi gerekiyor. 

WhatsApp numara değiştirme iPhone’ da

Uyarı olarak numara değişikliği işlemi geri alınamaz ve eski numaradaki tüm bilgiler yeni numaraya taşınır. 

 • WhatsApp uygulaması açılıp “ayarlar” (çark) dokunularak giriş yapıyorsunuz.
 • İlgili ayar seçeneğinde “hesap” olana dokunun.
 • Sonrasında “numara değiştir” ile devam edin.
 • Gelen ekranda uyarı bilgilendirmesini okuyup ve “ileri” butonuyla devam edin.
 • Eski numarayı yazın ve alta inip yeni telefon numarasını ekleyin.
 • İleri’ ye dokunup onaylama kodu ile işlemi tamamlayın.
WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır
WhatsApp numara değiştirme iPhone nasıl yapılır
WhatsApp numara değiştirme
iPhone WhatsApp numara değişikliği
 • İşlemler sırasında nadir bir sıkıntı çıkar. Bu da genellikle bağlantıyla alakalı veya çok sık işlemlerin tekrarlanmasından dolayı geçici engel yasağının çıkmasıyla sonuçlanır.
WhatsApp numara değişimi
Numaranızı değiştirmeden önce
 • Yanlış bir işlemle eski verileri alamadıysanız o zamanda kurtarma programları kullanılarak geri getirilmeye çalışılabilir. Tabi sizin için ne kadar önemli mesajlar içermekte ise buna göre zahmetine katlanmanız gerekecek.
iphone whatsapp numara değiştirme
Eski ve yeni numaranın girişi

Ekrana gelen bölümde yer alan “Numara Değiştir” yazısının gelmemesi durumunda tamamen uygulamadan çıkınız ve işlemleri tekrardan başlatınız. Geliştiricinim değiştirmeyle ilgili koşullar ve bilgilendirme yazısını okuduktan sonra “İleri” yazısına dokunup, eski ve değiştirmek istediğiniz yeni numarayı yazarak onay mesajından sonra tamamlanmış olacak. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

WhatsApp numara değişmiyor mu?

Numarayı değiştirmek istediğinizde değiştirilemiyor hatası çıkanların bir çoğunun temel sebeplerinin aynı olduğunu düşünmekteyiz.

Çıkan aksaklıklarda uygulayacağınız genel seçeneklerin bir kısmını aşağıya bırakıyoruz. Diğerlerin bir başka haberimizde anlatmıştık. WhatsApp başlıklarında bu içeriğimize ulaşacaksınız.

 • Anlık ve gün boyu devam eden problemlerin araştırılması gerekiyor.
 • Cihazın tarihinde yanlışlık varsa işlem yapılmasına izin verilmeyecektir.
 • Cezaya uğrayan hesaplarda alınan yaptırıma göre değişim sağlanmaz.
 • Gün içerisinde şüpheli görülmüş hesaplara gün boyu engel getirilme durumu vardır. Bir iki gün dolduktan sonra tekrardan deneyin.
 • Farklı bir telefona uygulamayı kurup deneyelim.

Huawei bir telefon kullananların farklı sisteme sahip bir cihazı tercih ederek denemelerini de öneriyoruz.

Numara değişiminde önemli notlar

İşlemlere başlamadan önce size yapılacak işlemde ne gibi durumların olacağını detaylı olarak yer vermiştir. Numara değiştirme ile mevcut hesabınızın bilgileri, paylaşımlarınız, grubunuz veya ekli olduğunuz grup hesabı yeni numaraya taşınmış olacak.

Yapılacak işlemin geri dönüşü bulunmamaktadır ve alınan yeni hattın SMS alabildiğinden emin olmanız gerekiyor. Eğer kısa mesaj servisinde bir sıkıntı varsa, geliştirici tarafından gönderilen aktifleştirme onay kodunu alamazsınız.

WhatsApp numara değişince mesajlar silinir mi adlı konunun kesinlikle incelenmesini önermekteyiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir