WhatsApp numara kaydetmeden mesaj gönderme

Andronova
Yazar Andronova

Telefonun rehberinde kayıtlı olmayan kişilere WhatsApp numara kaydetmeden mesaj gönderme işlemi büyük bir kolaylık sunacak.

Teknoloji destek

İçeriğimizin sonuna doğru konu için çıkan bir haberimizi eklemek istedik. Geçmiş tarihli olan yazımızı bu yazı ile birleştirme kararı aldık.

Telefon rehberine kaydetmeden birine mesaj yollamak isteyenlerin sık kullandığı bir kaç seçeneğin olduğunu söyleyelim. Yabancı telefon numarasının kaydedilmeden sohbet edilmesi için uygulanan adımları çok sık kullanan bulunmuyor. Baya bir zaman öncesinde hazırladığımız haberimizin değiştirilerek yeniden sizlere hazırladık.

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderemiyorum

Tıkla sohbet et, WhatsApp kullanıcılarının kayıtlı olmayan kişilerle sohbet etmelerini sağlayan servisin adı. Gereksiz gördüğünüz kişi ile kayıtsız iletişime geçmek isteyenler için tercih edilmekte. Artı tek seferlik mesaj atacaklar içinde güzel bir yenilik.

Çıkmayanların yapması gereken kontroller şöyledir:

  • Kullandığınız tarayıcının güncelleştirmelerini yapın ve alternatif olanlardan test edin.
  • Tarihin yanlış olmasından dolayı problem çıkar.
  • Çok defa denenen şeylerden dolayı geçici işlem engeli uygulanır. Şüpheli olan tüm hareketlerin gün boyu kısıtlanması mümkün.
  • Cihazınızdaki ilgili WhatsApp ayarından oturumu sonlandırıp tekrardan bağlantıyı çalıştırın.
  • Windows 10 kullanıcıların web uygulamasını mağazadan indirmelerini de öneririz.
WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme
WhatsApp numara kaydetmeden mesaj gönderme

İkinci ekran açılmıyorsa farklı bir tarayıcı ile deneyelim. Birde erişim izinlerini kontrol edin.

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme
WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma

WhatsApp‘ ın pek bilinmeyen bir özelliği olan “tıkla sohbet et” ile başlıkta belirttiğimiz işlemi kolay şekilde yapabiliyorsunuz. Uzun yıllardır olan bu seçeneğin pek bilinmediği gibi bilenlerinde eskiden beri hazır bir yapıya sahip olmadığından sık kullanmadığını belirtelim. Yakın zamanda kullanıma bağlı artışlar meydana geldi.

Güncelleme: Bilgisayarınız varsa WhatsApp uygulamasını kurarak ilgili numaraya mesaj göndermeniz daha kolay olacak.

WhatsApp numara kaydetmeden nasıl mesaj atılır?

api.whatsapp.com/send?phone=90530…&text=andronova.net%20test uzantısı ile deneyin. Buradaki yüzdelik işareti yazdıklarınızın arasına bir boşluk bırakmak için kullanılmakta.

Tarayıcı kullanarak sohbet etmek isteyenler içinde:

api.whatsapp.com/send?phone=”buraya telefon numarası” gelecek şekilde yazıp bağlantıya gidin. Örnek kullanım api.whatsapp.com/send?phone=90505

Bağlantıyı açtığınızda eğer WhatsApp uygulamasını açmanız öneriliyorsa onay verdiğinizde direk uygulama üzerinden sohbet ekranı açılacaktır.

Telefon ayarlarının kontrol edilmesi

İşlemi telefondan yapanların kullandıkları tarayıcı, cihaz ayarları ve tarihin kontrol edilmesi gerektiğini belirtelim. Örnek tarih yanlış olan cihazda işlem yapmanıza kısıtlama gelir.

Birde kullanılan tarayıcıyı değiştirelim ya da gizli sekme ile deneyelim. Chrome’ dan işlem yapan iPhone kullanıcıları birde Safari ile denesin.

Son önerimizde bilgisayarlar denemeniz mantıklı bir seçenek olacak. Windows 11 WhatsApp mesaj gönderme işlemi daha kolay olacak.

Testleri tamamlanan bu yeni özellik bazı bölgelere ulaştı. Türkiye kullanıcılarına da kısa sürede ulaşacak.

WhatsApp uygulamasında biriyle görüşme yapmanız için rehberde olma zorunluluğunu kaldıran güncelleme yayına alındı. Telefon numarasını yazarak direk mesaj atma veya arama yapılmasını engelleyen kısıtlama son güncellemeyle kalkıyor.

Rehberde olma zorunluğunu ortadan kaldıran yeni güncelleme yayına alındı. Avrupa’ da başlayan yenilik Türkiye’ ye de gelmek üzere. Otomatik güncellemeyi alamayan kullanıcıların bu özellik Türkiye’ ye ulaştığında manuel yaparak ulaşmaları gerekebilir. Eğer rehber kayıtsız kullanamayanlar olursa yeniden uygulamayı kurmaları gerekebilir.

WhatsApp numara ile görüşme dönemi

Rehbere kişiyi eklemeden görüşme yapmayı sağlayan özelliğin yanında birde kişinin WhatsApp kullanıyor mu kullanmıyor mu gösteren yenilikte eklenecek.

Bu özelliğin çok öncesinde gelmesi gerekiyordu. İş için birine anlık bir şey göndermek istediğinde direk iletişim sağlanamaması bir eksiklik olarak görülmekte. Bakalım güncellemenin yanında başka bir yeniliği de getirecek mi? 

Unutmadan hatırlatma olarak yeni sürümlerde bazı özelliklerin cihazın sürümünü desteklemediğinden kullanılamayabiliyor. Ya da yeni sürüm çıkmayabiliyor.

WhatsApp numara kaydetmeden mesaj gönderme işlevini zamanı gelince daha kullanışlı hale getireceklerini düşünüyoruz.

WhatsApp son görülme açık ama görünmüyor haberini okumanızı öneriyoruz.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir