WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj atma

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme işleminden haberiniz var mı? Rehbere kayıtlı olmayan kişilerle sohbet etmek çok kolay.

Andronova

Telefon rehberine kaydetmeden birine mesaj yollamak isteyenlerin sık kullandığı bir kaç seçeneğin olduğunu söyleyelim. Yabancı telefon numarasının kaydedilmeden sohbet edilmesi için uygulanan adımları çok sık kullanan bulunmuyor. Baya bir zaman öncesinde hazırladığımız haberimizin değiştirilerek yeniden sizlere hazırladık.

WhatsApp‘ ın pek bilinmeyen bir özelliği olan “tıkla sohbet et” ile başlıkta belirttiğimiz işlemi kolay şekilde yapabiliyorsunuz. Uzun yıllardır olan bu seçeneğin pek bilinmediği gibi bilenlerinde eskiden beri hazır bir yapıya sahip olmadığından sık kullanmadığını belirtelim. Yakın zamanda kullanıma bağlı artışlar meydana geldi.

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderemiyorum

Tıkla sohbet et, WhatsApp kullanıcılarının kayıtlı olmayan kişilerle sohbet etmelerini sağlayan servisin adı denilebilir. Gereksiz gördüğünüz kişi ile kayıtsız iletişime geçmek isteyenler veya bir seferlik mesaj atacaklar için şirketin çıkardığı yenilik olarak biliniyor.

Çıkmayanların yapması gereken kontroller şöyledir:

  • Kullandığınız tarayıcının güncelleştirmelerini yapın ve alternatif olanlardan test edin.
  • Tarihin yanlış olmasından dolayı problem çıkar.
  • Çok defa denenen şeylerden dolayı geçici işlem engeli uygulanır. Şüpheli olan tüm hareketlerin gün boyu kısıtlanması mümkün.
  • Cihazınızdaki ilgili WhatsApp ayarından oturumu sonlandırıp tekrardan bağlantıyı çalıştırın.
  • Windows 10 kullanıcıların web uygulamasını mağazadan indirmelerini de öneririz.
WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme
WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme

İkinci ekran açılmıyorsa farklı bir tarayıcı ile deneyelim. Birde erişim izinlerini kontrol edin.

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme
WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma

Telefon numarasını kaydetmeden nasıl mesaj atılır?

api.whatsapp.com/send?phone=90530…&text=andronova.net%20test uzantısı ile deneyin. Buradaki yüzdelik işareti yazdıklarınızın arasına bir boşluk bırakmak için kullanılmakta.

Tarayıcı kullanarak sohbet etmek isteyenler içinde:

api.whatsapp.com/send?phone=”buraya telefon numarası” gelecek şekilde yazıp bağlantıya gidin. Örnek kullanım api.whatsapp.com/send?phone=90505

Bağlantıyı açtığınızda eğer WhatsApp uygulamasını açmanız öneriliyorsa onay verdiğinizde direk uygulama üzerinden sohbet ekranı açılacaktır.

Telefon ayarlarının kontrol edilmesi

İşlemi telefondan yapanların kullandıkları tarayıcı, cihaz ayarları ve tarihin kontrol edilmesi gerektiğini belirtelim. Örnek tarih yanlış olan cihazda işlem yapmanıza kısıtlama gelir.

Birde kullanılan tarayıcıyı değiştirelim ya da gizli sekme ile deneyelim. Chrome’ dan işlem yapan iPhone kullanıcıları birde Safari ile denesin.

Son önerimizde bilgisayarlar denemeniz mantıklı bir seçenek olacak. Windows 11 WhatsApp mesaj gönderme işlemi daha kolay olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın