WhatsApp onaylı hesap nedir ?

media 8725

Whatsapp uygulaması yeni özellikler ile kullanıcılarının beğenisini kazanmaya devam ediyor. Whatsapp beta sürümünde onaylı hesap özelliğiniz yayınladı.

Andronova

Mobil sektörün gelişmesiyle birlikte bu cihazlarda kullanılan uygulamalarda kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Akıllı taşınabilir cihazlar her ortamda interneti kullanabilmelerinden dolayı kullanıcı sayısını ciddi oranda artırmıştır. Bu sayının artmasıyla birlikte telefonlarda yer alan haberleşme , mesajlaşma uygulamalarının kullanıcı sayısıda artmıştır. Bu haberimizde mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok kullanılan konumunda olan Whatsapp‘ a eklenen yeni bir özelliği sizlerle paylaşmaya çalışacağız. 

Whatsapp onaylı hesap nedir 

Whatsapp, kullanıcılarını daha fazla memnun etmek için yeni bir özelliği daha uygulamasına eklemeye hazırlanıyor. Whatsapp onaylı hesap başlığı altında yayınlayacağı bu özelliğin nasıl kullanılacağı nasıl bir içeriği olacağı şuan netleşmiş durumda değildir. Fakat uygulamada yer alan bu özelliğin kısa sürede içeriğinin kullanıcılara açıklanması beklenilmektedir.

Whatsapp onaylı hesap nedir ?

Whatsapp yeşil tik alma 

Yukarıdaki resimde yeşil tik ile gösterilen onaylı hesapları firma işletme hesapları için kullanmayı düşünmektedir. Whatsapp şimdiye kadar mesajlaşmalarda reklam yayınlamayarak hizmetini vermeye devam ediyor. Fakat yeşil tik özelliği ile işletmelere hesap açarak işletmenin kendi reklamını bu hesaplar üzerinden yayınlamasını sağlayacak.

Yeşil tik özelliği şuan itibariyle sadece windows telefonlara yüklenen beta sürümlerde kullanılabilmektedir. Whatsapp onaylı hesabı ile artık kullanıcılar bu hesaba sahip işletmeyle irtibata geçmek istediklerinde sadece mesaj göndermeleri yetecek. Güvenli bir şekilde onaylı hesaplara sahip işletmelere ulaşabilecekler. Bu özellik ile Whatsapp kullanıcılarını dolandırıcılık vb olumsuz durumlardan koruyarak güvenli bir ticaret yapmalarını sağlayacaktır. Bu yeni özellik özellik KOBİ’ler için vazgeçilmez olacak gibi durmaktadır. Yeşil tik özelliği hayata geçtiğinde bütün telefon platformlarında kullanılabilecek.

Whatsapp onaylı hesap nasıl alınır ? Aslında bu özellik sadece  işletmeler için gözükse de Whatsapp’ ın reklam dünyasına girişi gibi de algılayabiliriz.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:44

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın