WhatsApp parmak izi okuyucu açma kapatma iPhone

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Uygulama tarafında güvenlik adına önemli gelişmelerin yayına alındığını söyleyelim. Artık WhatsApp parmak izi okuyucu kullanma ve Face ID çalıştırma uygulamaya eklendi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Baya bir zamandır gündeme gelen WhatsApp uygulaması parmak izi ve yüz tanıma sistemi özelliği nihayet iOS uygulamasına eklendi. Artık desteği olan iPhone kullanıcılarının WhatsApp’ a girerken parmak okutma veya yüz tanıtma işlevi kullanılabilecek.

Güncelleme yaptınız mı? İlgili WhatsApp sürümü 2.19.20 olarak güncelleyebilirsiniz. Ekranınıza güncelleme uyarısı gelmemiş olabilir. Bundan dolayı App Store’ den kontrol ediniz.

Uzunca bir süredir test edilen özellik, 2.19.20 güncellemesi ile beraber nihayet kullanıcılara sunuldu. Peki WhatsApp parmak izi okuma Android telefonlara geldi mi?

WhatsApp yüz tanıma açma kapatma ve parmak izi eklendi!

Touch ve Face ID Android’ e henüz gelmedi. Çok bekletmeden geleceğini düşünüyoruz.  

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Parmak izi tarayıcısı ve yüz tanıma aktif edildikten sonra yine mesaj bildirimleri ekrana düşmeye devam edecek. WhatsApp kilit zamanlaması yapıldığında örnek 1 dakika sonrasında veya 15 dakika sonrasında kilit devreye girecek. Bu yenilikle artık ek bir güvenlik gerekmeyecek. Eskiden şifreleme tarafı için ek uygulamalardan yararlanılırdı. Artık bu şifreleme uygulamalarına gerek kalınmıyacak.

Açılmıyor problemi çıkanların telefonlarının kapatılması ve tarih ayarında yanlışlık var mıdır diyerek kontrol etmelerini öneriyoruz.

WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl açılır?

  • Yeni sürüm yüklendiyse aşağıdakilerle devam edelim.
  • Uygulamanın ayarlarını açınız.
  • Hesap bölümüne ve sonrasında gizlilik olana geçiyoruz.
  • Alta doğru inip “ekran kilidi” dokunuyoruz.
  • Touch ID iste veya Face ID iste butonunu açınız.
  • İlgili seçeneklerdeki “anında” ve “1 dakika, 15 dakika veya 1 saat sonra” tercihlerinden birine dokunun. 

WhatsApp parmak izi okuyucu nasıl kapatılırWhatsApp yüz tanıma açma kapatmaWhatsApp yüz tanıma nasıl açılırwhatsapp touch açma kapatma

Bir önceki hazırladığımız yazımızda WhatsApp uygulamasına gece modu’ nun geleceğinden bahsetmiştik. Şimdi de iOS’ a özel bir güncelleme hazırlanıyor. Bazı kullanıcılarının WhatsApp’ ta F.ID ve T.ID özelliklerini kullanmak istediklerini WhatsApp’ a iletmesiyle şirket bu yönde çalışmalara başlamış ve yeni sızdırılan görüntüye göre bu yenilik artık onaylandığı anlamına geliyor.


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 04:25

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir