WhatsApp Paylaşmaya Hazırlanırken Bir Hata Oluştu

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

WhatsApp paylaşılamıyor “paylaşmaya hazırlanırken bir hata oluştu lütfen daha sonra yeniden deneyin” şeklinde garip bir hata mesajıyla karşılaştınız mı?

Ad imageAd image

WhatsApp gün geçtikçe hızla büyümeye devam ediyor. Kullanım oranı çok yüksek olan bu uygulamanın kullanımı da çok kolay. Hatta çocuktan tutun yaşlılara kadar ulaştı. İşte bu büyümenin birde olumsuz tarafları olabiliyor. Bunda da bazı sorunlar görülebiliyor. Ama diyebilirim ki en çok kullanılan uygulamalar arasında en az sorun çıkaran uygulamaların başında geliyor.

Bu yazımızda sizlere bir paylaşım hatasından bahsedeceğiz. Tabi bu bir WhatsApp hatası değil. Ama nedenini öğrenmek isteyenler için hazırladığımız haberimizin konusu WhatsApp’ ta paylaşım hatası.

WhatsApp Paylaşmaya Hazırlanırken Bir Hata Oluştu Sorunu

WhatsApp video paylaşmaya hazırlanırken bir hata oluştu lütfen daha sonra yeniden deneyin sorunu ile karşılaşanlar bu sorunun genel nedeni cep telefonunda yeterli depolama alanının olmaması. Paylaşılan örnek bir video 100 MB ise telefonun bu MB’ dan daha büyük bir boş alana ihtiyacı var.

 1. İnternet Bağlantısı Sorunları: WhatsApp, mesajları ve medya dosyalarını göndermek için internet bağlantısını kullanır. Eğer cihazınızın internet bağlantısında bir sorun varsa, “WhatsApp paylaşmaya hazırlanırken bir hata oluştu” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, Wi-Fi veya mobil veri bağlantınızı kontrol edin ve güçlü bir bağlantıya sahip olduğunuzdan emin olun.
 2. WhatsApp Güncellemesi: WhatsApp uygulamasının eski veya güncel olmayan bir sürümünü kullanıyorsanız, bazı iletişim protokollerinde uyumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Bu durumda, WhatsApp’ı güncellemek ve en son sürümü yüklemek sorunu çözebilir.
 3. Cihaz Belleği ve Depolama Alanı: Telefonunuzun belleği veya depolama alanı doluysa, WhatsApp medya dosyalarını ve mesajları gönderirken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, cihazınızda yeterli boş alan olduğundan emin olun ve gereksiz dosyaları silerek depolama alanını temizleyin.
 4. Diğer Uygulamaların Etkisi: Bazı durumlarda, diğer uygulamaların WhatsApp ile etkileşimi sorunlara neden olabilir. Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin ve gerekirse kapatın veya devre dışı bırakın.
 5. WhatsApp Sunucu Sorunları: Nadiren de olsa, WhatsApp sunucularında bir sorun oluşabilir ve bu da mesaj gönderme işlemlerinde aksaklıklara yol açabilir. Bu durumda, bir süre bekleyip daha sonra tekrar deneyin.
 6. Uygulama ve Cihaz Uyumsuzluğu: Özellikle eski modellerde sık yaşanır. Bunun için uygulamada güncel sürüm kontrol edilir ve duruma göre kaldırılıp yeniden kurulur. Çalışırsa bir önceki sürüm denenebilir.

Telefonda Boş Alan Ne Kadar Olmalı?

Bu biraz göreceli bir durum. Şu şekilde bir izahla sanırım anlaşılır. Cihazda sistemin rahat çalışması için belli bir depolama alanına ihtiyaç vardır. Bu sadece telefona özgü bir durum değil. Tablet ve bilgisayarda da durum aynı. Kısaca akıllı cihazların hepsinde durum aynı. Yine bir başka örnek ise Facebook uygulamasını kullanırken yine böyle bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Yani uygulamaların rahat kullanılması için telefonda yeterli bir boş alanın olması gerekiyor. www.andronova.net

Ad imageAd image

WhatsApp Paylaşım Hatası

Şu nu da belirtelim paylaşım yapılamıyor hatası bazen WhatsApp kaynaklı bir sorundan dolayı olabiliyor. Bu sorun bazı kullanıcılarda görülebiliyor. Yani başkalarında olmaması sizi yanıtmasın. Analiz için WhatsApp web sürümü denenebilir. Yani bilgisayarda deneyebilirsiniz. Bunun dışında telefonu kapatıp açıp ve farklı internet ağlarında denenebilir.

Telefon ön belleği kaynaklı bir durumda olabilir. Temizleme uygulaması kullanılabilir. 

WhatsApp paylaşmaya hazırlanırken bir hata oluştu
WhatsApp paylaşmaya hazırlanırken bir hata oluştu

Şu öneri maddeleri inceleyiniz:

 • Telefonun tarihini kontrol ediniz.
 • Kısayolla paylaşımı yapmadan direk sohbet ekranından yapınız.
 • Birden çok kişiden test edin ve Bip’ den de kontrol edebilirsiniz.
 • İnternete bakınız kopma, hız sorunu ve engellemeye neden olan bir durum var mıdır?
 • Yoğun kullanıma neden olan bir şeylerin ortaya çıkması.
 • Sonradan yüklü bir uygulamanın buna neden olma olasılığı.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir