WhatsApp Plus nedir güvenli mi ve nasıl kullanılır?

media 7590

WhatsApp Plus uygulaması ile gelen bazı özellikler kullanışlı olabilir ama ne kadar güvenli! Tek tık, log yani kimin ne yaptığını görme ve biri çevrim içi olduğunda bildirim…

Andronova

WhatsApp Plus, genelde gizlilik ve artık özellikler için tercih edilmekte. Kimin ne zaman durumunu değiştirdiği, profil resmini değiştirdiği, son görülmeyi kısıtlama, görünmez mod kullanımı, şifreleme, çevrim dışı olan birinin onlime olduğunda bildirim mesajı gelme ve farklı görünümlere sahip özellikleri bulunuyor.

Tabi bazı özellikler artık WhatsApp’ ın kendi uygulamasında yer almakta. Güvenlik boyutunda da iyileştirmeler yapıldı. Yani kullanmadan önce iyi düşünün.

Taklit eden bir nevi sahte WhatsApp. Resmi WhatsApp’ ın bir uygulaması değil. Zamanında WhatsApp’ ın bazı eksiklerini kendinde toplayan bir program. Rehberde ekli kişilerin durumunu, çevrim içi bildirimi, kendiliğinde yer alan şifre koyma özelliği ve dahası…

WhatsApp Plus güvenilir mi? 

Şu an için resmi bilinen çoğu uygulamada güvenlik açıkları görülmekte. Ama güvenlik zafiyatı olsa dahi mahatabınız büyük bir şirket. Bu uygulamada ise durum biraz karışık. Yani paravan bir yermiş gibi bir duruma sahip. Yarın verilerinizi satmayacağı veya kullanmayacağından emin olamazsınız. Hali hazırda Facebook gibi bir kuruluş dahi bu sorunla karşılaştı.

Yeni yayınlana bi habere göre, bu uygulamanın ekstra verdiği özellikler işin aslında güvenlik endişesi taşıyor. Bazı kullanıcılar uygulamayı indirip çalıştırdığında farklı bir siteye yönlendirdiğini ve güvenlik uygulamasının “Android / PUP.Riskware.Wtaspin.GB” virüsü uyarısını verdiği söylenmekte.

Uygulamanın mesajlara, rehberdeki kişilere ve diğer verilere erişim yapabildiğinden başka yerlere bu verileri gönderebiliyor olabileceği endişesi taşımakta. 

WhatsApp Plus nedir güvenli mi ve nasıl kullanılır?

Sahte uygulamaları önleme

Resmi Google mağazasının dışında bir mağazayı tercih ediyorsanız çok ciddi düşünmeniz gerekir. Alternatif çoğu mağaza virüs saçmakta.

Android cihazlar için etkili kullanılan bir hizmet tüm kullanıcılara önerilmekte. Bu hizmet “Google Play Protect” adını verilen Google’ nin geliştirdiği sistemin adı. Tabi bunun yanında güncel bir virüs uygulaması kullanılması da önerilir. 


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:29

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın