WhatsApp rahatsız etme özelliği

media 6999

Instagram' a gelmesi beklenen rahatsız etme modu yakında WhatsApp' a geliyor. Rahatsız olmamak için belli saat aralıkları seçerek sessize alabilirsiniz.

Andronova

Kısa süre önce yer alan bir haberde Instagram’ ın rahatsız etme yeniliğini test ettiği ortaya çıkmıştı. Bu özelliği şimdi de WhatsApp‘ a gelmesi planlanıyor. Normalde ilk Facebook üzerinde test edilerek çıkarılır sonrasında diğer yerlerde ortaya çıkardı. Ama bu sefer instagram’ da gündeme geldi ve hafta içi kullanıcılarıyla buluşabilir. Şu an çıktı ama kademeli olarak ulaşabilir. 

WhatsApp rahatsız etme nedir?

Rahatsız edilmek istemediğiniz durumlarda belli saat aralıkları seçerek o saat dilimlerinde WhatsApp’ ın işlevleri askıya alınıyor. Bildirimler kapatılıyor. Aynı zamanda rahatsız etme ayarları da bulunuyor. Titreşim ve sesler ayarlanabiliyor.

WhatsApp rahatsız etme özelliği

İddialara göre bu özellik şu an WhatsApp’ ta yer alıyor. Yani dosyaları şu an gizli halde yerleşik. Kısac süre içerisinde beta sürümü olarak kullanıcılara gelebilir.Beta programa katılarak takip edebilirsiniz.

Yeni güncelleme yenilenmiş etiket ve emojilerle geliyor. Arama bölümünden çok hızlı emojileri aratabilirsiniz. Video, GIF ve fotoğraflarda düzenleme yapmak istediğinide çıkartmalar aranarak seçilebiliyor.

Yeni özellik ilk Android platformuna gelecek. iPhone yani iOS’ daa daha sonra yer alacak. Son gelişmeleri WhatsApp iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp rahatsız etme nedir?


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 21:16

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın