WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme

WhatsApp rehbere kayıtlı olmayan numaraya mesaj atmak için kolay bir kaç yöntemin olduğunu söyleyelim. İçeriğe eklediğimiz numarayı değiştirin.

Andronova

Telefon rehberine kaydetmeden birine mesaj yollamak isteyenlerin sık kullandığı bir kaç seçeneğin olduğunu söyleyelim. Yabancı telefon numarasının kaydet edilmeden sohbet etme çoğunlukla tek seferlik veya çok nadir görüşülecek yerler için kullanılmakta. Baya bir zaman öncesinde hazırladığımız haberimizin değiştirilerek yeniden sizlere hazırladık.

WhatsApp‘ ın pek bilinmeyen bir özelliği olan “tıkla sohbet et” ile başlıkta belirttiğimiz işlemi kolay şekilde yapabiliyorsunuz. Uzun yıllardır olan bu seçeneğin pek bilinmediği gibi bilenlerinde eskiden beri hazır bir yapıya sahip olmadığından sık kullanmadığını belirtelim. Yakın zamanlarda kullanımında artış görüldü.

Tıkla sohbet et, WhatsApp kullanıcılarının kayıtlı olmayan kişilerle sohbet etmelerini sağlayan servisin adı denilebilir. Gereksiz gördüğünüz kişi ile kayıtsız iletişime geçmek isteyenler veya bir seferlik mesaj atacaklar için şirketin çıkardığı yenilik olarak biliniyor.

Çıkmayanların yapması gereken kontroller şöyledir:

  • Kullandığınız tarayıcının güncelleştirmeleri yapılmış olmalı ve alternatif olanlardan da test edilebilir.
  • Tarihin yanlış olmasından dolayı problem çıkarabilir.
  • Çok defa denenen şeylerden dolayı geçici işlem engeli uygulanabilir.
  • Şüpheli olan tüm hareketlerin gün boyu kısıtlanması görülebilir.
  • Cihazınızdaki ilgili WhatsApp ayarından oturumu sonlandırıp tekrardan bağlantıyı çalıştırın.
  • Windows 10 kullanıcıların web uygulamasını mağazadan indirmelerini de öneririz.

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme

İsteyenler için kişiselleştirilmiş tasalkların yer aldığı önerilerle karşılaşılabilir. 

WhatsApp numarayı kaydetmeden mesaj gönderme

Nasıl mesaj atılır?

api.whatsapp.com/send?phone=90530…&text=andronova.net%20test uzantısı kullanılabilir. Buradaki yüzdelik işareti yazdıklarınızın arasına bir boşluk bırakmak için kullanılmakta. 

Bilgisayardan veya tarayıcı üzerinden Web WhatsApp kullanarak mesaj göndermek için oturumu açık olan tarayıcıya api.whatsapp.com/send?phone=”buraya telefon numarası” yani bu api.whatsapp.com/send?phone=90530 şekilde yazıp giriniz. Ekrana “+90 530 … numarasına WhatsApp’ tan mesaj gönder” ve altında “mesaj” butonu çıkacak. Bu butona tıkladığınızda eğer hesabınız açıksa direk mesaj ekranı gelecek. Eğer açık değilse giriş yapmanız istenecek.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın