WhatsApp sadece yöneticiler bu grubun bilgisini düzenleyebilir

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

WhatsApp sadece yöneticiler bu grubun bilgisini düzenleyebilir hatası belki kısıtlamayla alakalı olabiliyor. Lakin çok sık değiştirilen bilgilerden dolayı bu sistem tarafından engellenmişte olabilir. Kısaca test ederek anlayabiliriz.

Teknoloji destek

Normalde sohbetler alanında grubun üstüne dokunup içerisinden grup bilgisi alanından işlem yapabilirsiniz. Lakin yönetici değilseniz veya bu seçeneklerin değiştirilmesi kısıtlanmışsa işlem yapamazsınız.

Virüsle gündeme daha çok yerleşen grup mesajlaşmaları zaman zaman uyarılarla canımızı sıkabiliyor. Bazı ayarları değiştirmek istediğinizde bir hata oluştu şeklinde mesajlar ekrana geliyor. Bu anlıkta olabiliyor saatlikte. Lakin uyarı çıkarken sık sık aynı şeyleri yapmaya devam ederseniz o gün işlem yapma engeli alacaksınız.

Grup bilgisini değiştirme sırasında alınana uyarıların tam metnine göre çözüm üretebiliriz. Başlıkta yer alan ya kişinin yönetici olmamasından kaynaklı ya da bu alanın yöneticiler tarafından kısıtlandığı anlamı taşır. Sistem arızalarında zaten farklı sıkıntılarda çıkacaktır. Bundan anlaşılabilir.

Aşağıya grup bilgisinin nasıl değiştirildiğini gösteren bilgilendirme görseli var. Belirttiğimiz nedenler dışında gelişen olaylar içinde aşağıya denenecek yöntemleri yazıyoruz.

WhatsApp sadece yoneticiler bu grubun bilgisini
WhatsApp sadece yöneticiler bu grubun bilgisini düzenleyebilir

Yukarıdaki bilgilerin zamanla yeni güncellemelerle değişebileceğini unutmayınız. Çıkan bir güncellemeyle böyle bir şey çıkmışsa öncekine dönerek çözüm bulacaksınız. Sonrasında yeni bir sürüm çıkmasıyla tekrardan düzelmiş olacaktır. Alınan geri dönüş bildirimleriyle geliştiriciler buna göre iyileştirme sürümlerine yönelirler.

WhatsApp grup bilgisi sorununda çözüm

WhatsApp grup bilgisi değişmiyor sorununda olası çözüm adımlarının bunlar olacağını düşünüyoruz.

  • Farklı bir grup daha varsa oradan da deneyebilirsiniz. Yoksa açıp test ediniz.
  • Benzeri uygulamalarda çıkıyor mu bakınız.
  • İnternetinizi kontrol ediniz ve farklı bir bağlantıyla deneyiniz.
  • Cihaz kapatılmasından test edelim.
  • Ayarlarda bir şeyi değiştirmeye çalışalım. Değişmiyorsa belki engellenmiş olabilirsiniz. Bu grup tarafında da yaşanabilir geliştirici tarafında da.
  • Oturumdan çıkıp tekrardan doğrulayarak hesabınıza giriş yapınız.
  • Android olanlarda uygulamaları açınız ve WhatsApp’ a dokunup içeriğindekileri çalıştırınız. Çoğu model Samsung olduğundan bu yöntemin işe yaradığını görüyoruz. Xiaomi tarafında farklı alanlarda yapılabilir.
  • iPhone kullanıcılarında yine aynı şeyler dışında bir tek ağ ayarını sıfırlamalarını öneririz.
  • Önceki bir WhatsApp versiyonunu deneyiniz. Yenisini tekrar kaldır yükle yaptıktan sonra eskisi denenebilir.

Çok sık peş peşe yapılan şeylerden sonra yapacağınız sadece hiç bir şey yapmadan beklemek olacak. Saatlik olarak bekleyin ve sonrasında devam ettiğinde o gün beklemeye geçiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.