WhatsApp saklama alanı kullanımı ile yer açma

WhatsApp depolama alanı telefonda yer olmamasına bazen sebep olabiliyor. Bunla alakalı geliştirici bir özellik çıkardı ve “Saklama alanı kullanımı” ekledi.

Andronova

WhatsApp, cihazlarda yer sorunu için kendine düşecek bir hamle yaparak çıkardığı bir yeniliği kullanıma sundu. Kullanılan verilerin detaylı görmenizi sağlayan bu özellik ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı toplu veya teker teker seçebimenizi sağlıyor.

Uygulama depolama alanında grafik şeklinde detayların yer aldığı sürümü kullanmak istiyorsanız WhatsApp’ ın güncellemesini yapınız. Gelmiyor diyorsanız kaldırarak tekrardan kurulsun.

Gereksinimlerde yazılım sürümünün desteklediğinden emin olunuz. Bu durum özellikle çok eski modellerde dikkat edlmesi gerekiyor.

Yer açılmıyor veya seçenek çıkmıyor diyenlerin kontol etmeleri gerekenler şunlar olacak:

  • Son sürüme sahip olduğunuzdan emin olunuz.
  • Cihazın yeniden başlatılmasına dikkat ediniz.
  • Telefon yurtiçi ve yurt dışı olmasına dikkat ediniz.

Hesabınızla alakalı problemlerde yardım kısmını inceleyiniz ve talep göndermeye çalınız.

WhatsApp saklama alanı kullanımı ile yer açma
WhatsApp saklama alanı kullanımı ile yer açma
WhatsApp saklama alanı
WhatsApp saklama alanı sorunu

Uygulamada bu alan açılmıyor durumlarında kontrol edeceğiniz kısımlar içerisinde ayriyeten cihaz bakım programlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Bazılarına verilen yetkilendirme ile mesajları ve görsellerin silinmesine neden olabiliyor. Yazımızdaki ekli olan yenilikte kapsamlı yönetim bulunmakta ve kesinlikle incelenmesini öneriyoruz.

Sıkıntı yaşayanlar WhatsApp’ ın eski sürümünü kurarak denesin ve problem olan hesaplarda test için başka bir telefondan doğrulama yapılarak kontrol edilebilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.