WhatsApp Satılacağı Yönündeki İddialara Açıklık Getirdi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son bir hafta kamuoyunda sıkça dillendirilen iddiaların başında Google’ın 1 milyar dolar karşılığında mobil dünyasının en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı satın alacağı geliyordu. Konuyla ilgili ilk resmi ifadeler WhatsApp cephesinde geldi.

Andronova

Şirketin iş geliştirme başkanı Neeraf Arora konuya ilişkin yaptığı değerlendirmelerde “Google ile aralarında herhangi bir satış müzakeresinin yapılmadığını” belirterek, söz konusu iddiaların tümünü yalanladı. Konuya ilişkin Google cephesinde açıklama gelir mi bilinmez ancak dev şirketlerin WhatsApp’a olan ilgileri gün geçtikçe artmaya devam edecek.

Daha önce WhatsApp’ın Facebook tarafından da satın alacağı konuşulmuştu. Instagram’ı 1 milyar dolar karşılığında bünyesine katan bir numaralı sosyal platform sitesi Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a ilgi duyması olağan bir gelişme. Ancak Facebook kısa süre önce Android dünyası için yeni bir kullanıcı deneyimi sunan Facebook Home uygulamasını duyurmuş ve Messenger uygulamasını geliştirmişti.

Google ise kısa süre önce görselleri ortaya çıkan yeni bir mesajlaşma platformu üzerinde çalışıyor. Babel olarak adlandırılan uygulamada, şirketin tüm mesajlaşma uygulamalarını tek bir çatı altında toplama hedefinde olduğu bildiriliyor. Çapraz bir mesajlaşma platformu oluşturmak isteyen Google’ın Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry ve Symbian işletim sistemlerinin tümünde var olan WhatsApp’a ilgi duyması açıkçası yapılan değerlendirmelere rağmen devam edecektir.

WhatsApp’ın en önemli farklılıklarından biri, kişilerin arkadaşlarıyla etkileşim içerisinde kalmaları için diğer uygulamaların aksine bir hesap açılması gereksinimi duymaz. Bunun yerine iletilerin, video ya da görsellerin gönderilmesi için kullanıcını telefon numarasına ihtiyaç duyar.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın